Krajská konference ČSSD zvolila předsedou Krčála, volebním lídrem Běhounka

Krajská konference ČSSD Vysočina znovuzvolila předsedu Petra Krčála na příští dva roky, vyzvala hejtmana Běhounka k vedení krajské kandidátky ČSSD v roce 2016 a bude čekat na výsledek soudu Libora Joukla.

„Letos poprvé budou krajskou kandidátku schvalovat všichni členové sociální demokracie. Hlasování by mělo proběhnout zhruba do poloviny dubna,“ řekl znovuzvolený předseda vysočinské ČSSD Petr Krčál.

Na funkci krajského předsedy neměl radní Kraje Vysočina Petr Krčál protikandidáta.

Lídrem hejtman Běhounek

Podle očekávání povede sociální demokraty do voleb hejtman Jiří Běhounek. Sociální demokraté vyčkají do jara příštího roku na výsledek soudního jednání obžalovaného náměstka Libora Joukla.

Senátor Štěch: Obnovit důvěru v Schengen

Vysočinské konference sociální demokracie se účastnil i pelhřimovský senátor Milan Štěch. „Je třeba obnovit důvěru v Schengen. Když přicházejí z mimoschengenských zemí studenti, jsou zde vítáni a nemusí na hranicích ukazovat doklady. Nemůžeme vyloučit, že k nám přichází zběhové, kteří drželi v ruce zbraň na některé straně válečného konfliktu. Jsem rád, že se lídři evropských zemí posunuli k názorům jako máme my. Je to se zpožděním několika měsíců, což je velká škoda,“ zmínil senátor Milan Štěch.  Jedinou cestou je podle senátora Štěcha  řešit problémy v zemích, odkud utíkají uprchlíci do Evropy. Ze Sýrie odešlo do Evropy mezi šesti až jedenácti miliony lidí. „Mladí lidé budou mimo Sýrii, kdo se bude starat o staré lidi v Sýrii ?,“ zeptal se senátor Štěch.

Uzavřený nominační proces

Krajská konference sociálních demokratů ve Větrném Jeníkově uzavřela nominační proces pro krajské volby 2016. “ Jasná nominace Jiřího Běhounka na lídra kraje, jasně zvolený Petr Krčál jako předseda kraje,“ pochvaloval si celostátní  místopředseda strany Martin Starec. Krajský výbor vysočinské ČSSD dostal od okresních konferencí strany jména kandidátů pro krajské volby.

„Zcela nepochybně se sociální demokracie zodpovědně připravuje  na volby,“ dodal místopředseda Starec.

Joukl? V udělení vyjímky se nic nezměnilo

Náměstkovi hejtmana Liboru Jouklovi brání v účasti ve volbách vnitrostranický volební řád. „To, co se změnilo je možnost posunutí termínů kandidátky,“ zmínil celostátní místopředseda strany pro vnitřní záležitosti Martin Starec. Přáním sociálních demokratů je co nejrychlejší průběh soudního procesu s obžalovaným náměstkem hejtmana Liborem Jouklem. „Pokud soud proběhne do konce března 2016 s osvobozujícím verdiktem pro náměstka Joukla, pak nic nebrání tomu, aby na kandidátní listině byl,“ zmínil místopředseda Starec. Vyjímka z řádu pro přípravu voleb u sociální demokracie neexistuje.

Občasník.EU: Je v souladu volební řád ČSSD s Listinou základních práv a svobod u pasivního volebního práva (práva být volen) u Libora Joukla?

Milan Starec: Volební řád schválil letos v březnu sjezd strany jako nejvyšší orgán. Byl schválen všemi členy. Máme určité omezení, kdo může být na kandidátní listině. To omezení je ve prospěch toho, o koho se může sociální demokracie na veřejnosti opřít.

Senátor Štěch: Kdyby to bylo, jak říkáte mohl by se občan Novák z Dolní Lhoty domáhat účasti na kandidátce strany. Strana,která kandiduje si upravuje pravidla pro kandidáty.  Naše stanovy jsou zaregistrovány a schváleny u Ministerstva vnitra.

Jedna odpověď
  1. Oulehla

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů