Krajské memorandum podpoří rozvoj vodíkové technologie na Vysočině

Budoucnost dopravy na Vysočině je ve vodíku! Kraj Vysočina, Statutární město Jihlava, Vysoká škola polytechnická Jihlava, SmartPlan s.r.o. a JIPOCAR Power, s.r.o. deklarovali ve vodíkovém memorandu společný zájem rozvíjet, koordinovat a podporovat nové technologie se zaměřením na rozvoj využívání alternativních pohonů v silniční dopravě v regionu Vysočina s důrazem na vodíkové technologie.

Vodíkové memorandum deklaruje zájem Kraje Vysočina podporovat nástup vodíku jako alternativního paliva blízké budoucnosti. Memorandum zároveň otvírá cestu společnosti JIPOCAR Power cestu k výrobě „zeleného“ vodíku. Podle definice EU je vodík označen jako „zelený“, pokud je vyroben elektrolýzou vody za předpokladu, že elektrická energie použitá jako vstup je vyráběna z obnovitelných zdrojů.

Sesterská společnost firmy JIPOCAR Power už získala souhlas Suché, Stonařova a Otína s výstavbou větrného parku o devíti větrných elektrárnách. Přípravná fáze spojená se získáním povolení pro výstavbu se dá odhadnout na pět až sedm let, provozování větrných elektráren pak dalších pětadvacet let.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů