Krajský úřad zastavil vodárenské řízení, Jihlava nedodala dokumenty

Po mimořádném zastupitelstvu města Jihlavy v květnu 2015 to vypadalo na mohutnou právní ofenzívu na všech frontách. V polovině července 2015 zastavil Krajský úřad jedno z podání Statutárního města Jihlava proti Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko ve kterém byli vedlejšími účastníky řízení Luka nad Jihlavou a Vodárenská a.s. Město Jihlava nepředložilo ve stanoveném termínu dokumenty jako podklady pro řízení „před Krajským úřadem“.

Podáním ze dne 22. 6. 2015 se k věci vyjádřil vedlejší účastník – Svazek vodovodů a kanalizací Jihlavsko, který zpochybnil pravomoc krajského úřadu k vydání rozhodnutí v této věci, poukázal na neprokázání právního zájmu žadatele na vydání rozhodnutí v této věci, a s odkazem na § 66 odst. 1 písm. b) navrhl řízení zastavit.

fbStatutární město Jihlava ani městys Luka nad Jihlavou však ve stanovené lhůtě ani později žádné dokumenty k věci se vztahující krajskému úřadu nepředložili.

Informace potvrdil starosta Luk nad Jihlavou Viktor Wölfl :“Opravdu netuším důvod, proč to takto Jihlava udělala,“ řekl starosta Wölfl.

S ohledem na skutečnost, že bez těchto dokumentů nelze ve věci rozhodnout, resp. není vůbec možné posoudit tvrzení, která žadatel ve své žádosti uvádí, nezbylo krajskému úřadu než řízení s odkazem na § 66 odst. 1 písm. c) správního řádu zastavit, neboť žadatel (Statutární město Jihlava) ve stanovené lhůtě nedoplnil náležitosti své žádosti, bez kterých nelze v řízení pokračovat.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů