Křehká důvěra Jihlavy a sousedů u miliardové investice

Důvěra tvoří dobré vztahy. I mezi sousedy a Magistrátem města Jihlavy. Když bude dobrá vůle sousedů a rychlé jednání, pak budou mít zastupitelé krajského města větší chuť schválit navržené milionové investice.

Ovšem ve vzduchu je značná míra nedůvěry v protistranu: Jihlava potřebuje rychlé stažení námitek výměnou za schválení milionových kompenzací. A sousedé bezvýhradně nevěří svému Magistátu.

Když nebude rychlé stažení námitek, nebude ani vyjednaná kompenzace. Ze sousedů se rychle stanou „nepřátelé města“ a bude se čekat na úřední vyřešení námitek. Stavební firma ale nemusí čekat na vyřešení námitek a odejde stavět jinam. Sen o výstavbě hokejové arény se začne hroutit jako domeček z karet.

Zatím krajské město věří v odstranění poslední překážky výstavby multifunkční arény a začátku výstavby počátkem léta 2023.

Pořád ještě jde o velmi křehkou důvěru, která se může rázem vytratit v jediném okamžiku. Důvěra je něco jako počasí. Může být stálá i nestálá.

Jestli budou milionové kompenzace záleží na rychlém postupu sousedů z Tyršovy ulice dodržet sjednanou dohodu s Magistrátem. Rychlý první krok je důležitý, jinak se opět rozletí zlé fámy o „vydírání sousedů na Magistrátě“ se snahou získat na účet Magistrátu nová okna.

Kde je důvěra, tam je společná cesta. Plán společné cesty sousedů a Magistrátu je na stole. Jeho praktická realizace je věcí důvěry protistraně.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů