Kuchyňova krize: Bude novým radním Jihlavy Prchal (Piráti)?

Ve hře o post neuvolněného radního města po Liboru Kuchyňovi (Fórum Jihlava) se objevilo nové jméno: Vojtěch Prchal (Piráti). Prchal už byl podle informací Občasníku dotazován, zda-li by přijal nabídku pozice neuvolněného radního města, který má v kompetenci péči o okrajové části města.

Vojtěch Prchal je předsedou Krajského expertního týmu Pirátů na Vysočině. Zajímá se o Smart cities, elektronizaci a automatizaci úřadů, kulturu, udržitelnost a všechno, co se týká inovativních technologií, které lidem usnadňují život. Dokončuje doktorát v oboru Ekonomie a management.

Podle informací Občasníku již jihlavští Piráti projednávali postoj k neoficiální nabídce zvolit zastupitele Prchala „malým starostou“ Jihlavy. Zastupitel Prchal neodpověděl ani na SMS s dotazem, jak se postaví k nabídce stát se radním města.

Primátorka Karolína Koubová také ohlásila jméno svého kandidáta na pozici neuvolněného radního s péčí o okrajové části krajského města, kterému se v politických kruzích říká „malý starosta“. Fórum Jihlava navrhuje do funkce „malého starosty“ svého kandidáta Jiřího Antonů.

Rostoucí koaliční podpora Vojtěcha Prchala (Piráti) jako protikandidáta Jiřího Antonů je reakcí na sebechválu primátorky Koubové s výčtem úspěchů koalice, které ale budou teprve dosaženy.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů