Lídr Faltýnek má mizernou docházku zastupitele, neodstoupí z čela vysočinské kandidátky ANO

Prostějovský politik Jaroslav Faltýnek neodstoupí z postu lídra vysočinské kandidátky hnutí ANO. Dál bude usilovat o poslanecký mandát, i přes doporučení Mandátního a imunitního výboru Poslanecké sněmovny  vydat předsedu hnutí ANO Andreje Babiše a jeho zástupce Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání.

Sněmovna o vydání Babiše a Faltýnka bude jednat zřejmě 6. září.

Babiše chce policie stíhat pro podezření z dotačního podvodu a z poškození finančních zájmů Evropské unie. Faltýnek je podezřelý z dotačního podvodu ve formě účastenství.

„Andrej Babiš měl v rozporu s podmínkami a účelem, pro který byla dotace od ROP Střední Čechy určena, dát představenstvu společnosti ZZN Pelhřimov pokyn k účelovému vyvedení společnosti ZZN, a to s tvrzeným úmyslem podvodně získat dotaci od Regionální rady ROP, a získat tak finanční prostředky na realizaci svého soukromého projektu rodinné Farmy Čapí hnízdo,“ píše se podle deníku Hospodářské noviny  v policejní žádosti o vydání.

„Nešlo o fiktivní operaci, ale o oběžnou obchodní transakci. Já jsem těchto transakcí v Agroferu prováděl desítky možná i stovky,“ řekl předseda klubu poslanců ANO Jaroslav Faltýnek.

Faltýnek a Babiš čelí trestnímu oznámení v souvislosti s Farmou Čapí hnízdo od sklonku roku 2015. Firma patřila do přelomu let 2007 a 2008 do holdingu Agrofert, který Babiš tehdy vlastnil. Poté změnila formu vlastnictví, a nebylo tak možné dohledat jejího majitele. Díky změně dosáhla na padesátimilionovou evropskou dotaci. Po několika letech, kdy dodržovala dotační podmínku, se vrátila k Agrofertu.

Za neomluvenou absenci by letěl

Vysočinský lídr Jaroslav Faltýnek je zastupitelem města Prostějova. Za necelé tři roky se uskutečnilo čtyřiadvacet jednání prostějovského zastupitelstva. Faltýnek se z šesti ani neomluvil, dorazil na deseti z nich, ovšem v sedmi případech odešel ještě před skončením.

Pokud by šlo o školu, za šestinásobnou neomluvenou absenci a třetinovou omluvenou by už dávno vyletěl.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů