Magistrát nestihl ministerskou výzvu na vodojem Bukovno

Levnější voda pro krajskou metropoli Vysočiny znamená nutnost výstavby nového vodojemu Bukovno v severní části města. Vhodnou lokalitou se jeví místní část Lesnov. Do vodojemu Bukovno plánuje Jihlava přivést vodu z vodní nádrže Švihov (Želivka) prostřednictvím vodovodního přivaděče z obce Štoky na Havlíčkobrodsku.

Připojení bude vedeno z obce Štoky, kde končí stávající přivaděč vody z vodního zdroje Želivka a zásobuje vodárenskou soustavu Havlíčkův Brod. Následně bude vedeno přes Antonínův Důl, Pávov, Zbornou do vodojemu Bukovno .

Podle informací serveru Občasník úředníci Magistrátu nestihli připravit podklady pro žádost o dotaci ze Státního fondu životního prostředí (SFŽP). Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo výzvu pro projekty s dobou realizace mezi lety 2021-2027.

Původně měla výzva končit na konci března, z důvodu velkého zájmu došlo k předčasnému ukončení žádostí o měsíc dříve.

„Další výzva Státního fondu pro životní prostředí na projektovou dokumentaci v plánu není,“ uvedla mluvčí fondu Lucie Früblingová. 

Na zpracování odborného posudku nabízel Státní fond životního prostředí devadesáti procentní dotaci až do výše pěti milionů korun.

V době ukončení příjmu žádostí o ministerskou dotaci měl Magistrát k dispozici jen pracovní verzi odborného posudku, který je povinnou součástí žádosti o ministerskou dotaci.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů