Mezi zadluženou školou a bývalou učitelkou pokračuje spor o dobré jméno

Na zadluženou základní školu ve Žďáru nad Sázavou míří další exekuce. Tentokrát jde o zaplacení úroků z několika milionové částky vyplacené bývalé učitelce školy. Ředitel zadlužené školy je Jaroslav Ptáček (ODS), který je současně radním města.

“ K jemu tvrzenému placení úroků v březnu 2020 soud nemohl ani přihlédnout, čímž veřejně udělal ředitel Ptáček hlupáka ze svého zastupujícího advokáta Mgr. Martina Zobače, neboť tuto skutečnost (pokud by byla pravdivá), mohl advokát uplatnit v řízení, v němž byl exekuční titul vydán, nikoliv až při výkonu exekuce, jak konstatuje soud,“ sdělila zastupitelům města bývalá učitelka.

Zadlužená základní škola kontrovala trestním oznámením pro údajné poškozování dobrého jména školy. Mezi bývalou učitelkou a vedením tak pokračuje spor i po zaplacení soudem stanovených několikamilionových náhrad prohraného soudního sporu. Zatím soud potvrdil exekuci na osm tisíc korun jako úroků ze zaplacené částky.

„Ředitel Ptáček nejenže dosud nehodlá napravit svoje manažerské selhání při sjednávání mého pracovního poměru podílením se na alespoň částečné úhradě mnohamilionové škody městu, ale jak vidno z exekučního rozhodnutí dál svým jednáním škodí městu a škole,“ píše zastupitelům bývalá učitelka.

Vyjádření vedení města Žďáru nad Sázavou zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů