Ministerstvo: Kraj Vysočina postupoval správně při posuzování situace v Rantířově

kladívkoKrajský úřad Kraje Vysočina nepochybil při vyřizování stížnosti obce Rantířov na galvanizační linku. Obec Rantířov upozorňovala ministerstvo životního prostředí na domnělou nezákonnost některých úkonů Kraje Vysočina a domáhala se jejich zrušení. I způsob vyřízení rantířovské stížnosti Krajem Vysočina označilo ministerstvo za správný.

Ministerstvo životního prostředí uznalo za správný postup Kraje Vysočina, který označil za nepřípustnou námitku obce Rantířov ohledně celoročního provozu linky. Soukromá firma oznámila úřadům rozsah provozu 275 dnů v roce.  „Je velmi nepravděpodobné, že by záměr, třebaže jde o automatickou linku, byl v provozu opravdu 365 dnů v roce včetně svátků,“stojí v písemném vyjádření ministerstva.

Obec Rantířov i podle ministerského vyjádření promarnila možnost vyjádřit se k závěrům studie EIA.

Drobné změny technologie automatické linky spočívající ve změně způsobu nakládání s vodami jsou i podle názoru ministerstva změnou nevýznamnou pro životní prostředí a není nutná nová studie EIA.

Postup Krajského úřadu při schvalování záměru galvanizační linky a vyřizování námitek nebyl v rozporu se zákonem ani dalšími předpisy.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů