Motorpal doplnil odvolání k Vrchnímu soudu. Žádá urychlené rozhodnutí

Zaměstnanci a akcionáři Motorpalu žijí v nejistotě. Prvoinstanční soud nepřijal „předbalenou“ reorganizaci a prohlásil úpadek firmy.

fb„Nezákonný postup insolvenčního soudu považují dlužník i jeho nejvýznamnější věřitelé za zcela šokující a aprobování takového postupu by prakticky znemožnilo průběh předbalených reorganizací v českém právním prostředí. Dlužník v zájmu zachování svého provozu a zachování pracovních míst ve svém podniku vynaložil značné prostředky i úsilí na přípravu celého procesu, nicméně insolvenční soud svým následným obstrukčním nezákonným postupem veškeré vložené úsilí znehodnotil,“ stojí v odvolání Motoropalu.

Motorpal znovu upozornil soud na skutečnost, že všichni dlužníkem v insolvenčním návrhu jmenovaní věřitelé (odhlížejíc od řady dalších věřitelů, kteří vyjádřili podporu reorganizaci po zahájení insolvenčního řízení) zcela nepochybně projevili svou vůli přijmout dlužníkem předložený reorganizační plán.

Firma Motorpal se v současné chvíli nachází ve velmi napjaté situaci, kdy nezákonné nerozhodnutí o povolení reorganizace a navázané nezákonné jmenování odlišného než navrhovaného insolvenčního správce mají zásadní důsledky na vztahy s jeho obchodními partnery i na vztahy se zaměstnanci.

Motorpal jako dlužník si proto dovoluje požádat odvolací soud o urychlené rozhodnutí o tomto odvolání způsobem v maximální možné míře napravujícím fatální pochybení soudu prvního stupně.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů