MOTORPAL nemá na výplaty mezd zaměstnanců

Ladislav Dinnebier

Situace akciové společnosti Motorpal se mimořádně komplikuje. „Pokud urychleně neschválíte reorganizaci, společnost nemá na mzdy“, napsal Krajskému soudu v Brně předseda odborů Motorpalu Ladislav Dinnebier. Mzdy zhruba třinácti set pracovníků Motorpalu jsou splatné v polovině února, k jejich načerpání formou úvěru jsou potřeba zhruba tři pracovní dny.

Na soudkyni krajského soudu v Brně apeluje výzva předsedy odborů Motorpalu k povolení reorganizace.

fb„Žádáme,  abyste vzala v úvahu zájmy zaměstnanců a umožnila zachování pracovních míst v regionu tím, že reorganizaci povolíte a umožníte společnosti čerpat úvěr,“ píše Krajskému soudu v Brně předseda odborů Dinnebier.

Věřitel Hóta se chystá vymáhat škodu po státu

Společnost Fosston zastoupená Grzegorzem Hótou upozorňuje Krajský soud v Brně na možnost vymáhání škody na České republice, pokud mu vznikne škoda zjevnou nesprávností rozhodnutí Krajského soudu v Brně. Rozhodnutím soudu z 9.2.2016 soud rozhodl o úpadku dlužníka, ale nerozhodl o způsobu řešení úpadku dlužníka. Soudu byla doručena takzvaná „předbalená reorganizace“, kterou připravili věřitelé, ale soud ji neschválil.

Podle informací od zaměstnanců Motorpalu jsou výplaty za měsíc leden už na bankovních účtech jednotlivých zaměstnanců. „Situace je vyřešena nyní pro tuto výplatu. Co bude dále záleží také na tom, jak dále bude probíhat přístup soudu, který tuto situace zdramatizoval a nevoli tu cestu, která by takovou situaci nevyvolala,“ uvedl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů