MOTORPAL upozorňuje soud na velký dopad průtahů s reorganizací firmy

fbNeuhrazené závazky firmy Motorpal za zdravotní a sociální pojištění přesahují částku deseti milionů korun. Například České správě sociálního zabezpečení dluží Motorpal přes šest a půl milionu korun (k 10.2.2016), penále je zatím ve výši přes třiadvacet tisíc korun a stále narůstá.  Dalších téměř pět milionů korun dluží Motorpal Všeobecné zdravotné pojišťovně. Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a zdravotnictví vyčíslila svou pohledávku za neuhrazené zdravotní pojištění od druhého pololetí 2015 na částku téměř dvě stě tisíc korun.

life

Velcí věřitelé Motorpalu upozornili Krajský soud na rizika spojená s úpadkem Motorpalu:

„Průtahy a nepředvídatelný průběh insolvenčního řízení mohou mít fatální dopady na úspěch reorganizace dlužníka, který by v kraji Vysočina zcela jistě vedl k velkým dopadům na zaměstnanost a mohl způsobit škody odběratelům a zákazníkům dlužníka,“ napsal Krajskému soudu advokát Jiří Tobola.

Krajský soud v Brně obratem advokáta Motorpalu vyrozuměl o postoupení celé záležitosti Vrchnímu soudu v Olomouci jako své nadřízené složce (více zde).

„Doufám, že to v Motorpalu zvládnou. Ale nebudou to mít jednoduché. Současná situace, kdy jsou středem zájmů médií jen ještě více znejistí banky, dodavatele a odběratele. Vysočina je poměrně chudý region a každá hrozba ztráty pracovních míst je tragédie,“ řekl krajský předseda ČMKOS Roman Bence.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů