Na škole zasažené šikanou zavládl zvláštní režim dětmi zvaný „kruťárna“

Součástí opatření pro okamžité zlepšení školní atmosféry po zasažení rozsáhlou šikanou je i zvláštní režim každodenního života školy dětmi jednoduše nazvaný „kruťárna“. Děti si rychle povšimli zvýšeného dohledů kantorů o přestávkách na chodbách školy.

4 Ways to Encourage Your Kid to Make New Friends & Help Prevent Bullying! |  Parenting | 30Seconds Mom

„Kruťárna“ je tak dětský slangový výraz pro řadu krizových opatření, které ředitelka zavedla ve školním prostředí v reakci na nález rozsáhlé šikany ve vyšších ročnících. Ředitelka školy dostala důvěru zřizovatele školy se kterým opatření předem konzultovala.

Délka opatření dětmi zvané „kruťárna“ není předem známa, mohou trvat třeba i do konce školního roku. Ale čeká se na pozitivní odezvu ze strany rodičů na případné zmírnění výchovných opatření.

„Kruťárna“ má výchovný dopad i na další školy zřizované jihlavským Magistrátem. Doprovod učitele a už vůbec doprovod učitelky na toaletu je pro děti fakt „kruťárna“, co nechtějí zažít. Když se zjistí šikana v dětském kolektivu může zavládnout na celé škole výjimečný režim vyhlášený ředitelem s tichým požehnáním zřizovatele školy.

„Kruťárna“ se ale dá pár dní ve škole přežít s vědomím brzkého návratu normálních školních časů. Leč blíží se jaro i konec školního roku, což s sebou nese i problém záškoláctví. Na poradě ředitelů škol údajně zazněl i razantní pokyn řešit záškoláctví i vyšší počet omluvených hodin školní absence.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů