Na Třebíčsku už chce do Senátu pirát Zíma, plánuje porazit senátorku za STAN Žákovou

Česká pirátská strana už vybírá kandidáta do senátních voleb 2024 na T. Podle informací Občasníku má opět zájem pirát Stanislav Zíma, který ve stranických primárkách před minulými volbami prohrál o jediný hlas s třebíčským právníkem a současným ministrem pro legislativu a předseda Legislativní rady vlády Michalem Šalomounem. Minulých senátních voleb na Třebíčsku se pak Zíma zúčastnil jako nezávislý kandidát na základě podpisové petice občanů Třebíčska, kdy hlavním tématem jeho kampaně byl boj proti úložišti vysoce jaderného odpadu.

Zímova jako nezávislý senátní protikanditát dost možná připravil oficiálního pirátského kandidáta Šalomouna o postup do druhého kola ziskem necelých dvou tisíc hlasů, kdy Šalomounovi chybělo k postupu jen pár stovek hlasů.

„Chci, abychom příští rok porazili současnou senátorku za STAN a všechny ostatní politické strany a uskupení v senátních volbách, chci abychom obhájili mimořádně důležité posty které jsme na Kraji Vysočina v roce 2020 získali. Nabízí se synergie senátní kampaně s kampaní do krajských voleb. Chci, aby Piráti na Vysočině ve volebním roce 2024 posílili,“ plánuje Stanislav Zíma.

Podle Zímy byla největším mankem Pirátů v minulých senátních volbách nedostatečná kontaktní kampaň, na kterou se chce zaměřit už od podzimu letošního roku.

„Naše pozice na Vysočině není ta silná, jako byla v roce 2020, pro úspěch proto musíme udělat tentokrát víc. Potřebujeme oslovit další strany a hnutí, kteří nebudou mít vlastního kandidáta a budou ochotny nás v tomto nerovném boji podpořit. S tím bychom eventuelně začali hned po letních prázdninách,“ tvrdí Zima.

Zíma vystudoval VUT v Brně a pracoval jako marketingový ředitel a mluvčí EXIM tours a.s. Od 2013 do 2018 byl členem dozorčí rady německé DER touristik. Hlavním koníčkem je rodina, rád cestuje, jezdí na motorce a lyžuje.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů