Na tréninku Dukly Jihlava se objevil gólman z NHL

Na tréninku hokejového týmu Dukly Jihlava se objevil gólman Patrik Bartošák. Českou republiku reprezentoval na MS juniorů 2013, kde svými výkony přispěl ke konečnému umístění na 5. místě. Roli brankářské trojky hájil na ZOH 2018, kde český tým skončil na 4. místě. Dále Česko reprezentoval na MS 2019 které se konalo na Slovensku.

Bartošák byl draftován týmem Los Angels Kings, který s ním ale rozvázal smlouvu. Vrátil se do Třince, ale problémy se opakovaly.

„V poslední době bojuji s psychickým onemocněním, které jsem bohužel řešil v kombinaci s alkoholem. Svoji situaci si uvědomuji, vyhledal jsem odborníky a podstoupím léčení. Z tohoto důvodu zatím nemohu pokračovat ve sportovní kariéře. Po vzájemné dohodě jsme se s vedením Ocelářů dohodli na ukončení spolupráce a já se mohu věnovat léčbě. Prožívám velmi složité období, rád bych se všem omluvil. Pevně věřím, že všechno překonám a brzy se zase vrátím k hokeji,“ uvedl pro klubový web brankář Třince Patrik Bartošák.

S Duklou Jihlava v letní přípravě běžně trénují hráči z NHL jako jsou například gólmani David Rittich nebo Josef Kořenář. Společný trénink uprostřed sezóny je ale trochu jiná situace.

Bartošákova účast na tréninku Dukly Jihlava může hodně naznačovat hodně o Bartošákově návratu k hokeji, nicméně na soupisce Dukly se zřejmě neobjeví. Jeho měsíční plat by zřejmě převýšil součet platů celého zbytku týmu.

Šestadvacetiletý gólman Bartošák létal ještě loni z maléru do maléru: Sebevražedné sklony, alkohol a drogy. Je pravděpodobné, že jeho účast na tréninku Dukly Jihlava je novým pokusem o restart kariéry.

Pokud se Patrikovi Bartošákovi podaří restart kariéry, bude si moci vybírat z nabídek více klubů Extraligy, NHL nebo KHL.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů