Nákup hokejového rozumu Jihlavy pro nepostavenou halu

Radní města Jihlavy si objednali analýzu modelů provozování hokejové multifunkční arény. Za tři sta tisíc korun v době, kdy není pokrytý ani rozpočet pro výstavbu hokejové haly.

Na výstavbu se počítá se státním příspěvkem tři sta milionů korun, které jsou krajně nejisté. S finančním příspěvkem počítá i Brno (hned na dvě sportovní haly), Zlín, Kladno, Jihlava a další města. Celkově je poptávka na trojnásobku rozdělovaných financí pro nadregionální sportovní infrastrukturu. Spekuluje se, že se na všechny nedostane.

Ve chvíli, kdy jsou krajně nejisté finanční prostředky na výstavbu hokejové arény se radní města Jihlavy chovají, jako kdyby už bylo postaveno nebo se alespoň „koplo do země“.

Ještě v přípravné fázi se začalo šetřit a celý projekt architektů Chybíka a Krištofa musel být v úspornější verzi, aby se vůbec mohl postavit. Na jedné straně město Jihlava jako investor šetří, kde může, na straně druhé nakupuje rozumy na provozování haly, která ještě nestojí.

Celou přípravu výstavby má pod palcem ODS: náměstek primátorky Petr Ryška má v gesci oblast sportu, radní David Beke je manažerem výstavby celé multifunkční arény.

Už za měsíc bude jasné, zda-li se radním města Jihlavy vyplatilo jít do rizika a nakoupit rozumy na provozování hokejové arény, co se bude teprve stavět. Pokud by radní města rozhodnutí odložili o tři měsíce, získali by jistotu příslibu státních financí od Národní sportovní agentury (ve výši požadovaných tří set milionů korun). Stále se může stát, že Jihlava nedostane od státu vůbec nic nebo jen menší částku, než požadovala.

Vedení města Jihlavy se chová, jako kdyby mělo jistotu příslibu státního příspěvku a výstavbě hokejové haly nestálo nic v cestě. Kolem financování projektu výstavby multifunkční arény ale panuje solidní nejistota.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů