Náměstkovy miliony: Lidovci spěchají chránit zadluženého náměstka ODS

Josef Kodet

Mimořádné jednání jihlavského zastupitelstva může urychlit nový vstup KDU-ČSL do koalice. Předseda jihlavských lidovců Josef Kodet o tom informoval zastupitele města s tím, že žádnému členovi KDU-ČSL nepřísluší vést opoziční jednání s vedením města. Jinými slovy Kodet použil svou autoritu předsedy, aby spolustraníkům ukázal, kdo momentálně ve straně vládne.

Koalice ve vedení města potřebuje každý hlas, aby odvrátila projednávání dvoumilionového dluhu lídra ODS Petra Laštovičky. A zejména možnou spojitost osobních dluhů lídra ODS s městským právníkem Markem Bánským, který sepsal odpor proti žádosti osmdesátileté věřitelky o zaplacení dluhů dle původně dohodnutého splátkového kalendáře.

S pomocí předsedy jihlavských lidovců Josefa Kodeta má koalice šanci zablokovat mimořádné jednání zastupitelstva na kterém chce opozice projednávat i „personální otázky“. Personální otázkou může být cokoliv počínaje odvoláním zadluženého lídra ODS s platebním rozkazem z pozice prvního náměstka primátorky až po jmenování předsedy lidovců Kodeta do funkce „pověřeného zastupitele pro cokoliv“.

,Cena lidovců pro koalici začala rychle stoupat: už při minulém mimořádném jednání zastupitelstva sjednala koalice osobní dohodu se zastupitelem Kodetem o podpoře koaliční politiky.

Lidovci se budou muset rozhodnout, jaké stanovisko zaujmou k poctivému dodržování postupu dlužníků vůči věřitelům. S platebním rozkazem může politická kariéra pokračovat tehdy a jen tehdy, pokud dlužníka podporují političtí spojenci. Podporu zadluženému náměstkovi v další politické kariéře mohou lidovci snadno vyměnit za politickou podporu v dalších krajských volbách.

Politika je vlastně obchod. Se zadluženým lídrem v místní koalici mají lidovci šanci na velké sliby o krajské koalici. Lidovci hodně stojí o účast v příští krajské koalici, ODS stojí o účast zadluženého lídra ve vedení krajského města.

Během nejbližších dvou týdnů na přelomu ledna a února 2020 se ukáže politická cena hlasů zastupitelů KDU-ČSL. Bez lidovců koalice primátorky Karolíny Koubové jen těžko přežije další mimořádné zastupitelstvo.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů