Občané šetří, místostarostka Řezníčková (ANO) nakupuje rozum

Sto tisíc korun zaplatí město Žďár nad Sázavou za Strategie rozvoje odpadového hospodářství 2021. Odpadové hospodářství města má v gescii místostarostka Ludmila Řezníčková (ANO).

Město Žďár nad Sázavou už loni na podzim omezilo svoz komunálního odpadu z týdenního na čtrnácti denní. Občané tak musí šetřit, lépe třídit domovní odpad a šetřit finanční prostředky města za komunální odpad.

Za ušetřené finanční prostředky si místostarostka Řezníčková (ANO) nakoupila strategii dalšího postupu. Na základě podrobné analýzy hospodaření s odpady města dostane místostarostka Řezníčková strategii dalšího rozvoje s ohledem na zákonné povinnosti města a předpokládaný vývoj nakládání s odpady v podmínkách evropského oběhového hospodářství.

Zastupitelé Žďáru nad Sázavou se až z článku Občasníku dozvěděli o chytrých popelnicích v regionu Pelhřimovska, které umí sledovat produkci komunálního odpadu podle domovních čísel. Především město Pelhřimov má velká sídliště na okraji města podobně jako Žďár nad Sázavou.

Moderní technologie umí sledovat pomocí inteligentních čipů frekvenci odvážení komunálního odpadu od jednotlivých domů (podle čísel popisných). Obyvatelé si tak mohou vývoz popelnice objednat a odvoz popelnice zaplatit. Kdo poctivě třídí odpad, méně platí.

Místo nákupu rozumu za peníze občanů města by měla místostarostka Řezníčková řečeno slovy klasika z filmu Vesničko, má středisková „jet do Pelhřimova“. Tam by si prohlédla odpadové hospodářství, chytré popelnice s inteligentními čipy a pohovořila s lidmi z místního odpadového hospodářství Pelhřimovska. Stranický kolega místostarostky Řezníčkové, poslanec Zlesák by pomohl vyjednat na Ministerstvu pro místní rozvoj státní dotaci pro nákup popelnic s inteligentním čipem.

Obyvatelé Žďáru nad Sázavou by ušetřili své peníze, kdyby místostarostku Řezníčkovou napadlo nejdříve poznávat dobrou praxi a pokrok měst a obcí Vysočiny. Žďár nad Sázavou by třeba mohl okopírovat odpadové hospodářství Pelhřimovska založené na chytrých popelnicích a platbě občanů za skutečně vykonané služby v oblasti svozu komunálního odpadu. Nákup zkušeností dobré praxe je podstatně levnější než nákup rozumu v podobě studií všeho druhu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů