Občané Stonařova navrhnou využití obecního zisku z nových větrných elektráren

Městys Stonařov na Jihlavsku obdržel nabídku firmy automobilového závodníka Martina Prokopa na výstavbu čtveřice větrných elektráren. Větrné elektrárny by měly stát západním směrem ze Stonařova směrem na Třešť zhruba pět set metrů od okraje lesa.

Po veřejném projednání záměru se vedení městyse obrátilo na občany s anketou, jak by mělo naložit se ziskem obce z provozu větrných elektráren.

Navrhovanými variantami je využití zisku na snížení obecních nákladů například na provozování systému odpadového hospodářství případně vodné nebo stočné. Další možností je výstavba jídelny místní školy. Třetí variantou je možnost příspěvku občanům na komunitní energie (nižší platby domácností za elektřinu). V anketě je i možnost vlastního návrhu využití obecního zisku.

O smlouvě s firmou LCJ Jihlava mají rozhodovat zastupitelé Stonařova v polovině března. Na podobnou smlouvu s automobilovým závodníkem Martinem Prokopem už kývli v sousední obci Suchá. Na opačné straně od Stonařova se točí lopatky větrných elektráren už patnáct let v Pavlově.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů