ODS Brtnice zpochybnila záměr prodeje pozemků u letiště Komárovice

Zhruba čtyři tisíce metrů čtverečních v těsném sousedství letištní plochy u osady Komárovice nedaleko Brtnice hodlá koupit místní podnikatel a radní Jiří Zelený. „Na prodeji existuje shoda, Brtnice může získat peníze na výstavbu místního kulturního domu,“ uvedl radní Zelený.

Letištní plocha je asi šest set metrů dlouhá a asi patnáct metrů široká. Je v majetku ministerstva vnitra, příležitostně ji využívá Policie ČR. V minulosti sloužila jako startovací a přistávací plocha pro zemědělská letadla. Pozemky města Brtnice jsou v těsném sousedství letištní plochy.

V reakci na schválení záměru se ozvali opoziční zastupitelé KSČM a ODS, kteří doručili na radnici podepsané vyjádření, ve kterém nepovažují prodej pozemků za vhodný vzhledem k dlouhodobému strategickému významu pro město. Pod požadavkem na odložení jsou podepsáni například bývalí starostové Brtnice z řad ODS Miroslava Švaříčková a Stanislav Jirků.

Záměr prodeje pozemků u letiště Komárovice bude zřejmě významným milníkem pro místní politiku Brtnice, kdy se očekává vyhrocení dosud klidných politických vztahů. Po místních volbách 2022 skončila v Brtnici éra vládnutí ODS, kdy dlouholetou starostku Miroslavu Švaříčkovou vystřídal v křesle starosty Jan Přibyl (MYHA Brtnice).

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů