Opoziční zastupitel Hájek: radnice necitlivě komunikovala o hokeji (II. část přepisu vyjádření pro HC Pumy)

Další část přepisu rozhovoru (první část je zde, třetí část bude zde již brzy) opozičního zastupitele Pavla Hájka (Změna pro Pelhřimov) na střídačce během prvního tréninku HC Pumy dne 1.9.2015. Zastupitel Hájek výslovně souhlasil, že mohou být jeho vyjádření pro HC Pumy nahrávána.

Zástupci HC Pumy: Vždyť přece stačí říct: sedneme si na to za tři neděle a návštěvní řád pozměníme.

Hájek: Jsem zastupitel města v opozici. Odpovědnost za své činy neseme každý sám. Toto je odpovědnost pana místostarosty Kocha: Pokud pan místostarosta Koch není schopen tohle vykonávat, tak ať to nedělá. Přece nebudu dělat něco za někoho, co je v jeho kompetenci.

Zástupci HC Pumy: Takovýhle názor máme na p. Kučeru (generální manažer HC Lední medvědi). Ten trenér na ledě byl ještě ve čtvrtek Ledním medvědem. Jenom proto, že přišel za mnou na pivo ho druhý den vyhodili.

Hájek: Mě je v podstatě jako zastupiteli jedno, co si děláte (navzájem). Zajímám se o informace, protože až budeme na zastupitelstvu rozhodovat a nikdo neví o čem budeme rozhodovat, tak chci mít informace. Znova říkám: nebudu soudit, jestli je chyba na Vaší straně nebo na straně Kučery (hokejové eseróčko). Zásadní chyba je na straně radnice: velmi necitlivě a neprofesionálně komunikovala v osobě pana místostarosty Kocha. Necitlivě.

Zástupci HC Pumy: Vy jste v zastupitelstvu za kterou stranu?

Hájek: Nejsem za žádnou stranu. Jsem nezávislý za Změnu pro Pelhřimov.

Zástupci HC Pumy: Ve volebním programu máte, že chcete zpřístupnit sportoviště veřejnosti. To je přesně tohle (ukazuje na led).

Hájek:To je pravda.

Zástupci HC Pumy:Tak vy jste vlastně náš kůň! (vlídný úsměv)

Hájek: Problém je v tom, že nemůžeme volební program prosazovat. Nejsme součástí výkonných orgánů obce. Nesedíme v Radě (města). A o tomhle rozhoduje Rada.

Zástupci HC Pumy: To nevadí!

Hájek: Ne, počkejte. Tyhle argumenty typu „já jsem vás volil, tak se starejte“, ty neplatí. My jsme deklarovali, že pokud budeme v koalici a budeme mít možnost rozhodovat, budeme prosazovat náš volební program. Nemáme možnost rozhodovat. Můžeme mít program opoziční strany a to je program kontrolní: můžeme pouze kontrolovat.

Zástupci HC Pumy: Vy jste na svůj volební program rezignovali?

Hájek: Ne, nerezignovali. Chceme prosazovat transparentnost zastupitelstva. Aby se zveřejňovali zápisy ze zastupitelstva. To současná koalice zamítla. Ptáme se rok od voleb, jestli nám radnice řekne své programové priority? Co můžeme nebo nemůžeme jako opozice podpořit? Kdyby nám řekli, že prioritou radnice je otevřít zimní stadion všem, tak řekneme „Ano!“. Tu napjatou atmosféru řešíme jenom proto, že pan místostarosta Koch, který to měl na starost to řeší neprofesionálně…

Zástupci HC Pumy: (vstoupí do řeči Hájkovi) …Není pravda. To, co se tady stalo se tady dělo deset let nazpátek. Každý rok. A vy jste to umožnili.

Hájek: Já ne. Jsem rok v zastupitelstvu.

Zástupci HC Pumy: Jednoho dne došla Samkovi a Čeňkovi trpělivost a řekli tak dost! My už děti tím lumpem okrádat nenecháme. A je to takhle.

Hájek: Když říkáte někdo někoho okrádal, tak chci, aby jste měl v ruce papír, kde auditní orgán města nebo policie nebo Státní zastupitelství řekne, že pan Kučera okrádal děti.

Zástupci HC Pumy: To, že žijeme v takovým bordelu…

Hájek: (vstoupí do řeči): Nezlobte se, na to nemohu přistupovat. Jestliže jsem zastupitel, tak se nemohu řídit tím, co někdo o někom říká. Mohu se řídit jasnými věcmi. Buďte tak laskav a říkejte věci přesně: zimní stadion je vybydlený a vyžilý. Ale to není věc pana Kučery. Jestli za to někdo může, tak za to může asi zastupitelstvo, co tam bylo před náma. Smlouva (s Medvědy) se třikrát upravovala. Pokud mám smluvního partnera, pak postupuju podle smlouvy. Od samého začátku říkám, že nebudu dělat arbitra. Současná rozjitřená atmosféra je výsledkem postupu, který zvolil pan Koch.

Zástupci HC Pumy: Nesmysl! Je to váš názor.

Hájek: Je to můj názor. Řekněte mi, proč dnes stojí za Kučerou většina rodičů?

Zástupci HC Pumy: Bojí se, že si nezahrajou. Nevěří, že Kučera padne. Třeba pan Svoboda by k nám nešel, kdyby ho Kučera nevyhodil.

Hájek: Dobře. Když tam jsou lidi, co se bojí, tak si mohou zahrát u vás. Vy je nevezmete?

Kolemjdoucí rodič k zástupcům HC Pumy: Vy jste tomu dali!

Zástupci HC Pumy: Jsou rodiče, kteří si myslí, že z dětí budou mít něco víc než jen hokejisty, co si zahrajou hokej v Pelhřimově. Tady vidí v Kučerovi záruku, že je posune výš. Třeba do Jihlavy, protože jeho vztahy se Ščerbanem jsou dobrý. Loni jsme zaplatili trenéra Padělka a my jsme ti, co rozjitřili atmosféru?

Hájek: Nedělám arbitra. Pan Koch představil tabulku, jak budeme podporovat sport. Měli jsme seminář, kde to pan Koch představil a řekl, že chce, aby to takto šlo do zastupitelstva. Jediné, co jsme si nebyli schopni vydiskutovat, byly koeficienty jednotlivých sportů. Tabulka funguje tak, že do ní vložíte celkovou částku na sport a tabulka to rozsype na jednotlivé sporty.

Zástupci HC Pumy: Hokej je jinak nákladný sport než šachy.

Hájek: Proto je tam koeficient sportů. A na tom jsme se nebyli schopni dohodnout: třeba fotbalisti měli přijít o polovinu rozpočtu. Místo 1,2 milionu by dostali pět set tisíc. Jsem jim říkal : To chcete dát do zastupitelstva, pane Kochu? Nastoupí na nás fotbalisti a budou nás lynčovat! Nejprve to prodiskutujte s těmi kluby! Na základě mé intervence se to stáhlo a do zastupitelstva to nešlo. Jsem zvědavý, jestli to za to léto projednal (pan místostarosta Koch) s jednotlivými kluby. To bylo přesně ono: nebráním se tomu, abych jako dobrý hospodář tu měl svého správce. Ale nemůže to udělat tímto způsobem. Vršili jednu chybu na druhou a tím naštvali lidi.

Zástupci HC Pumy: Ale s touhle situací nemám nic společného.

Hájek: To neříkám.

Zástupci HC Pumy:Pojďme si to říct od začátku, proč je to dnes na trestním oznámení u policie.

(pokračování příště)

 

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů