Parkovací intriky STANu ohrožují jednotu koalice na Vysočině

Ostrá výměna otevřených dopisů mezi opozičním zastupitelem Jihlavy Radkem Hoškem a vedením města ohrožují pozice STANu v koalici na Vysočině. Hošek je okresním předsedou STANu Jihlavsko a ukazuje se podíl na intrikách i přímo z kanceláře prvního místopředsedy celostátního STANu Lukáše Vlčka.

Jak primátor Ryška, tak předseda jihlavské ODS a radní David Beke přímo zmínili roli Petra Vybírala, který pracuje pod krytím asistenta poslance a krajského předsedy STANu Vysočina Lukáše Vlčka jako ghostwriter. Ghostwriting je anglické slovo označující sepisování placených textů, jehož autorství je oficiálně připsáno jiné osobě – objednavateli. Skutečný pisatel zůstává v anonymitě. Stupeň odměny ghostwritera se liší podle konkrétního zadání. STAN roli Vlčkova poslaneckého asistenta v celé parkovací kauze nijak nepopřel ani blíže nekomentoval.

Na ostrý otevřený dopis reagoval primátor Petr Ryška až z Japonska, kde je na plánované letní dovolené. Právě ohledem na čas dovolených plánuje ODS Vysočina řešit celou situaci až na konci prázdnin. Pozice jihlavské ODS v rámci krajské organizace patří k nejvlivnějším, proto se podobná reakce dá přímo očekávat.

Občanským demokratům vadí především bezdůvodné obvinění koordinátora parkovací koncepce Dalibora Pitucha z arogantního jednání vůči občanům. To mohla být poslední kapka v další spolupráci občanských demokratů s hnutím Starostové a nezávislí v krajské politice Vysočiny. Neochotu k další politické spolupráci s hnutím STAN na Vysočině cítí občanští demokraté i od dalších koaličních partnerů, jihlavská akce poslaneckého asistenta Vybírala s místním předsedou Hoškem tak může změnit koaliční potenciál STANu pro další volební období.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů