Parkovací petice žádá lepší řešení u ZŠ Seifertova

fbKterékoliv ráno v pracovní den je u základní školy Seifertova v Jihlavě podobná situace: v ranní špičce potřebují rodiče u školy vyložit z auta část z 800 žáků školy, část ze 100 dětí vyložit školce a část ze 40 dětí v jeslích. Zároveň zde potřebují místní parkovat. Už loni na podzim se debatovalo o dopravním problému u školy (více zde) a zrodila se i myšlenka BUS-pruhu (více zde).

Situaci vyřešila dopravní komise Magistrátu změnou dopravního režimu a zákazem zastavení i stání mezi sedmou až osmou hodinou ranní. Proti tomuto řešení protestují formou petice obyvatelé okolních domů: „Snad pochopíte, že potřebujeme parkovat svá vozidla po dobu celých 24h denně a ne pouze 23h, jak by se mohlo zdát z Vašeho usnesení,“ stojí v textu petice.

Obyvatelé Seifertovy ulice protestují proti snížení kvality bydlení na úkor komfortní dopravy dětí obyvatel z jiných částí města na vyučování do ZŠ Seifertova. Zrodil se i návrh, aby se Seifertova ulice stala jednosměrnou, případně v kombinaci se zákazem zastavení.

Obyvatelé okolních domů žádají jihlavský Magistrát, aby k úřednímu jednání přizval i obyvatele okolních domů.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů