Pelhřimovská škola prožívá vyjímečný případ šikany sedmiletých dětí

Šikana na pelhřimovské základní škole je vyjímečný případ v českém školství. Občasník o ni poprvé informoval už v lednu s upozorněním na závažnost případu (více zde). Závažnost případu potvrdil i Náměstek ústředního školního inspektora :

„Nevybavuji si podobný případ. Šikana se objevuje na vyšším stupni základních škol a pak na středních školách. V takhle nízkém věku žáků to je naprosto ojedinělý případ,“ uvedl náměstek ústředního školního inspektora Ondřej Andrys.

Podle pelhřimovského Deníku došlo na škole k nastolení „policejního“ režimu a snaha vše vrátit k normálu. Vedení školy rozdalo pět ředitelských důtek.

„Všichni se k tomu musí postavit čelem. Především o tom případu musí mluvit učitelé s rodiči, třídní učitelka s dětmi. Že to je špatně někoho šikanovat,“ dodal náměstek Andrys.

Záležitost bude řešit i pelhřimovská radnice.

„Město jako zřizovatel základních škol v Pelhřimově se zúčastnilo jednání vedení školy ZŠ Krásovy domky s rodiči, dále jsme měli opakované schůzky s vedením školy. O řešení celé situace jsme byli průběžně informováni. Na nejbližší radě města bude projednávána problematika šikany na ZŠ Krásovy domky v Pelhřimově, k tomuto jednání bude přizván i ředitel školy. Město bude vycházet z inspekční zprávy a ze všech ostatních dokumentů, které nám byly poskytnuty. Dokumentů je dostatek, abychom mohli celý případ posoudit,“ prohlásil místostarosta Pelhřimova Josef Koch.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů