Pfitzer oznámil testy pilulky proti covidu, půjde aplikovat bez očkování

Společnost Pfizer oznámila zahájení testů tabletek proti koronaviru
SARS-CoV-2. Srovnávací studie by měla vyhodnotit bezpečnost a snášenlivost lidského organismu u tablet podávaných ústy.

Protože jde o lék aplikovaný ústy, může být v budoucnu podáván i mimo nemocnice a očkovací centra.

Výrobek společnosti Pfitzer je první orálně podávaný specifický zkoumaný inhibitor proteázy koronaviru, který byl hodnocen v klinických studiích.


Lék zatím označovaný jako PF07321332 se váže na důležitý enzym nazývaný proteáza, který zabraňuje rozmnožování viru. Testovaná protilátka je účinná o proti jiným koronavirům, což naznačuje potenciál pro použití jak při léčbě COVID-19, jakož i potenciální využití k řešení budoucích mutací koronaviru.

“ PF-07321332 jsme navrhli jako potenciální orální terapii, kterou lze předepsat při prvních známkách infekce, aniž bychom vyžadovali, aby byli pacienti hospitalizováni nebo v kritické péči,“ uvedl Mikael Dolsten, MD, PhD . společnosti Pfizer.

Inhibitory proteázy se vážou na virový enzym (nazývaný proteáza) a zabraňují replikaci viru v buňce. Inhibitory proteázy byly účinné při léčbě jiných virových patogenů, jako je HIV a virus hepatitidy C, samostatně i v kombinaci s jinými antivirotiky.

V současné době prodávaná terapeutika, která cílí na virové proteázy, nejsou obecně spojena s toxicitou, a jako taková může tato třída molekul potenciálně poskytovat dobře tolerovanou léčbu proti COVID-19.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů