Pirátka Vodová ovládá web konkurenční strany

Mezi Piráty a koalicí Žijeme Jihlavou (Top09 a Strana Zelených) roste napětí kvůli webovým stránkám zijemejihlavou.cz . Majitelkou domény je místopředsedkyně jihlavských Pirátů Michaela Vodová. Piráti byli v minulosti součástí koalice Žijeme Jihlavou, odkud ale byli vyloučeni pro porušení koaliční smlouvy.

Koaliční smlouva obsahovala i „slib věrnosti“ o tom, že partneři neuzavřou dohodu s jiným partnerem. Tuto dohodu ale Piráti porušili a založili PiFo s Fórem Jihlava vedeného primátorkou Karolínou Koubovou. Za porušení koaliční dohody byli Piráti vyloučeni z koalice Žijeme Jihlavou.

Kandidátka kraj Vysočina

Koalice Žijeme Jihlavou nyní intenzivně vyjednává s pirátkou Vodovou o podmínkách změny vlastnictví domény zijemejihlavou.cz . Tuto doménu si pirátka Vodová zaregistrovala jako osobní vlastnictví v době vzniku koalice Žijeme Jihlavou před čtyřmi roky. Tehdy byla Vodová krajskou předsedkyní pirátů na Vysočině. Vlastnictví domény umožňuje Vodové ovlivňovat obsah webových stránek konkurenční strany, v krajním případě může i doménu „vypnout“.

Koalici „Žijeme Jihlavou“ tak hrozí ztráta komunikačního kanálu z rozhodnutí místopředsedkyně konkurenční strany v době předvolební kampaně.

Koaliční rozvod Pirátů s TOP09 a Zelenými tak může mít v brzké době pokračování v podobě sporů o vlastnictví a obsah webových stránek zijemejihlavou.cz . Po aféře s hlídáním pejska paní primátorky Karolíny Koubové sekretářkami jihlavského Magistrátu v pracovní době se tak nad Piráty vznáší další skandál, který hrozí snížit jejich koaliční potenciál pro příští čtyři roky.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů