Piráty čeká rychlá dovolba volebního lídra Vysočiny

Po nečekané rezignaci Milana Daďourka na fukci volebního lídra i veškeré stranické funkce řeší Piráti další postup. Ve hře byl i pouhý posun kandidátů Pirátů o jednu příčku nahoru, volebním lídrem by se tak stal současný krajský předseda a poslanec Pirátů Jan Pošvář.

Pravděpodobnější je ale nová volba, nebo spíše dovolba lídra Pirátů. K této variantě se kloní i dosavadní pirátský lídr Milan Daďourek:

„Osobně bych rád vyzval k úsilí o lídra Blanku Lednickou. Myslím si, že by to byla příležitost využít v těch těžkých podmínkách, za které spolumůžu (sorry), její tah na branku. Myslím, že o její pracovitosti můžou svědčit mnozí. V poslední době mi i pomáhala s kampaní, když už se začalo hlásit moje zdraví. A popravdě – myslím, že bychom neměli podceňovat potřebu žen v politice – zatím se nám v tom jako straně příliš nedaří a tady se otevírá dobrá šance,“ naznačil Daďourek.

Toto Daďourkovo doporučení trochu uškodí Miroslavu Váchovi, který se tím ocitne mimo volitelné pozice na kandidátce. „Volit lídra znovu mi dává smysl. Máme nové členy, rozjetou kampaň i okolnosti, které s kampaní souvisí atd. Jedna z okolností je i celostátní kritika Pirátů, že nemáme v čelních pozicích ženy. Je to mediálně silné téma. Mě osobně se tedy líbí názor, že by o lídra měla usilovat Blanka Lednická. Myslím si, že to pomůže celé naší kampani a že by byla dobrým kandidátem. Však jste také hodně času odmakali spolu a víte o čem to je. Automatické skákání neberu jako žádnou výhru, vůbec jsem s tím nepočítal a vůbec o nic nepřicházím. Svět je v pořádku… I když nám někdy dá do cesty pořádné klacky,“ reagoval na Daďourkova slova Miroslav Vácha.

Usilovat o post lídra Pirátů hodlá i současný předseda krajského sdružení a poslanec Jan Pošvář, který uvítal zájem Blanky Lednické o dovolbu lídra:“
Je kvalitním kandidátem a volba o dvou lidech má řadu výhod. V případě přijatelnosti obou kandidátů pak máme vyřešenou zastupitelnost, kdyby nás postihla nějaká další tragédie. Souboj dvou kandidátů také podporuje účast členské základny ve volbě a tím případný zvolený kandidát má opravdu silný mandát,“ řekl Pošvář.

Předsedkyně klubu krajských zastupitelů Pirátské strany Blanka Lednická přijala výzvu účastnit se dovolby lídra:

„V případné dovolbě vidím otevřené dveře příležitosti, jak dát kampani nový rozměr, nejen regionálně, ale republikově. Jak otočit ty věci, které se nám zatím příliš nedařily dobře komunikovat, správným směrem. Jak ukázat, co v Pirátech je – a že máme co nabídnout všem voličům. Proto nabízím svou zkušenost, energii a čas využít této nešťastné situace k něčemu novému, pozitivnímu. Jsem připravena se stát lídryní Vysočiny, pracovat na sobě, abych nás všechny dokázala prezentovat nejen v kampani, ale hlavně ve Sněmovně stejně tak dobře, jak by to dokázal Milan,“ řekla Lednická.

Na kampani do sněmovny Lednická aktivně pracuje už několik měsíců, takže velmi dobře ví, do čeho jde. Působí jako koordinátorka Expertního týmu koalice pro oblast životního prostředí, připomínkovala programové body volebního programu nejen za životní prostředí, ale i z dalších oblastí.

„Mojí vizí kampaně je návrat k poctivé pirátské kontaktní kampani, přestat naskakovat na mediální hrátky ANO a začít aktivně nastolovat vlastní témata. A aktivně vyvracet účelově šířené hoaxy proti nám,“ prohlásila Lednická.

Blanka Lednicka | Pirátská strana Vysočina

„Cítím, že potřebujeme na pozici lídra člověka, který se bude kampani věnovat na sto procent, což umím. Kdo jste s námi zažil loňskou krajskou kampaň, ví, kolik hodin a kilometrů jsme zvládli a že jsem na téměř všech místech a akcích osobně byla. Nemůžeme čekat na to, až za námi lidi přijdou, musíme mezi nimi být, bavit se s nimi, účastnit se nejen velkých akcí, ale být vidět víceméně pořád. Poslední týdny se nám to moc nedařilo a současná situace nám dává obrovskou příležitost začít znovu. Ukázat, že jsme kraj, který má co nabídnout. Že jsme kraj, který se nebojí žen ve vedení,“ dodala Lednická.

Jako poslankyně chce Lednická díky své pracovitosti posunout důležitá témata v oblasti životního prostředí směrem k potřebným systémovým změnám.

„Zároveň jsem si vědoma, že to s tím pracovním nasazením někdy možná trochu přeháním, že se to může někomu zdát občas úporné. Je to jedna z věcí, na kterou se chci zaměřit a pracovat s tím. Pracovat se svou energií tím správným směrem – např. kvalitní přípravě, abych se nebála interpelovat např. přímo Babiše v otázkách od zemědělství po dotace,“ řekla Lednická.

V případe zvolení do Sněmovny chce Lednická rezignovat na mandát krajské zastupitelky.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů