Platforma pro sociální bydlení nadsazuje počet jihlavských bezdomovců

Projekt „Housing First“ je revoluční metodou v přístupu k řešení bezdomovectví. Spočívá v rychlém zabydlení lidí bez domova a teprve po jejich zabydlení zpravidla v městských bytech začíná řešení životních problémů bezdomovců jako je závislost na drogách a alkoholu. Podpůrný tým jim pomůže s bydlením, s placením nájemného zase pomůže zvláštní podpůrný fond.

To je pro bezdomovce bezesporu lákavá nabídka pro řešení jejich bytové i životní situace. Příjezd bezdomovců do Jihlavy lze očekávat na konci listopadu, kdy proběhne sčítání bezdomovců pro projekt „Housing First“. Z nich pak město vylosuje nájemníky městských bytů.

A kolik je v Jihlavě bezdomovců?

První odhad počtu bezdomovců v krajské metropoli Vysočiny sdělil Jan Milota z Platformy pro sociální bydlení deníku MF DNES.

„Podle Jana Miloty z platformy je v Jihlavě kolem 150 lidí žijících na ulici. Dalších 50 až 70 tvoří hlavně domácnosti s dětmi, jež pobývají v azylových domech nebo na ubytovnách. Zpravidla se jedná o matky samoživitelky,“ napsal deník MFDNES .

Přesná čísla o lidech na ulici má město Jihlava k dispozici ze záznamů městské policie. Často i s informací, kde dotyčný bezdomovec bydlí na ulici. I bezdomovec s veškerým osobním majetkem v igelitové tašce musí mít u sebe platný doklad totožnosti.

Počet bezdomovců v krajském městě se odhaduje na třicet až padesát osob. Další osoby bez domova dochází přenocovat do středisek určených pro pomoc osobám bez domova. V těchto střediscích je také k dispozici i úřední evidence o rozsahu pomoci.

Město Jihlava také tiše snížilo počet městských bytů určených pro radikální řešení bytové situace osob bez domova. Ještě v září se mluvilo o dvanácti bytech, akuálně jich je už pouze jedenáct.

Po několika měsících také tiše skončila manažerka projektu „Housing First“, Magistrát už vypsal nové výběrové řízení.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů