Podle právní klasifikace míří policejní obvinění za Čapí hnízdo na rok 2010 a výš

V kauze Čapí hnízdo policejního vyšetřovatele zřejmě zajímá období po 1.1.2010. V roce 2010 začal platit nový trestní zákoník v kterém se objevil i  § 260 – Poškozování finančních zájmů Evropských společenství. Občasníku tuto informaci o novém paragrafu v trestním řádu potvrdil mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství Petr Malý.

kladívko

„Orgány činné v trestním řízení jsou proto povinny zkoumat dobu spáchání trestného činu a potom podle výše uvedeného pravidla tomuto jednání přiřadit příslušnou skutkovou podstatu trestného činu. Obecně lze odkázat na § 2 trestního zákoníku, podle kterého se trestnost činu posuzuje podle zákona účinného v době, kdy byl čin spáchán; podle pozdějšího zákona se posuzuje jen tehdy, jestliže to je pro pachatele příznivější,“ sdělil mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství Petr Malý.

Ustanovení § 260 předcházelo ustanovení § 129a  Poškozování finančních zájmů Evropských společenství, účinné od 1. července 2008 po novelizaci původního trestního zákona (č. 140/1961 Sb.).

„Kromě tohoto obecného vyjádření nebude Nejvyšší státní zastupitelství komentovat přiléhavost té které právní kvalifikace pro posouzení  konkrétního trestného činu v konkrétní trestní věci,“ dodal mluvčí Malý.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů