Pokud to štamgasti nevzdají, hospody přežijí

Otevření restaurací, barů, kaváren ve čtvrtek 3.12. 2020 lze považovat za druhý restart tohoto trhu v letošním roce.

Pravidelní návštěvníci těchto podniků se konečně dočkali a mohou si jít se svými přáteli posedět mimo domov, dát si čepované pivo nebo si nechat naservírovat jídlo, které si nemuseli připravovat sami.

Podle průzkumu agentury Data servis čtyřiapadesát procent návštěvníků stihlo zajít do podniků během prvních 5 dnů po otevření (prosinec 2020) Klíčové pro fungování podniků je, aby přicházeli hosté. V letošním roce snížilo svou frekvenci návštěvjedenáct procent hostů. Pro srovnání, před Covidem navštěvovalo sedmatřicet procent hostů podniky vícekrát za týden, v září už takto často přicházelo jen šestadvacet procent hostů.

Čtyřiaosmdesát procent hostů, kteří stihli navštívit podniky během prvních dnů po otevření (prosinec 2020), utratilo stejně nebo více peněz ve srovnání s obdobím před covidem. Ostatní hosté (16%) utratili méně hlavně z důvodů, že nestíhají ve zkrácené provozní době více konzumovat a stráví v podniku méně času.

Devět procent hostů považuje povinnost uzavřít podnik ve 20h za velké omezení své návštěvnosti, které je nutí přestat do podniků chodit třicet procent hostů v důsledku zkrácené otevírací doby bude chodit do podniků méně.

Sedm z deseti návštěvníků považuje tzv. „domácí setkání“ za částečnou nebo i úplnou náhradu návštěv restaurací, hospod, kaváren a barů!!! Třetina hostů si vůbec nedokáže představit, že by se dalo „domácím setkáváním“ nahradit posezení s přáteli v restauracích, hospodách a barech, které je prostředím s atmosférou, obsluhou, čepovaným pivem, servírovaným kvalitním jídlem.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů