Politici o občanském trestním oznámení: obsahuje nepřesnosti a nepravdy

Redakci Občasníku kontaktoval čtenář s informací o podání trestního oznámení na situaci ve vodárenství. Na důkaz pravdivosti svého tvrzení poskytl i hlavní teze trestního oznámení – čtěte zde.

Vyjádření poskytla i jihlavská radnice:

„Město Jihlava nemá oficiální informaci o tom, že by ve zmiňované věci někdo podal trestní oznámení, které je navíc publikováno anonymně, proto se k němu radnice nebude blíže vyjadřovat. Nicméně tak jak text stojí, uvádí nepřesnosti a nepravdy.
Mezi městem Jihlavou a VAS a.s. probíhá mediace, město Jihlava s odbornou podporou advokátní kanceláře jedná se SVAK Jihlavsko a VAS a.s. a dělá maximum pro dokončení vystoupení města Jihlavy ze SVAK a převodu vodohospodářské infrastruktury do majetku města Jihlavy,“uvedl náměstek primátora Jaromír Kalina (KDU-ČSL).

Petr Piáček (KDU-ČSL)„Text trestního oznámení na mě působí jako prohlášení naštvaného občana města Jihlavy a to plným právem. Ti, kteří se okolo problému vody pohybují vědí,  že situace do které jsme se dostaly, má svůj vývoj. V tom se asi s pisatelem tohoto trestního oznámení rozcházím.  Postoj města Jihlavy v celé své délce (včetně využití právní kanceláře AK Ondruš & Ondruš) nese známky se dohodnout“ po dobrém“ a minimalizovat celkové ztráty na obou stranách sporu. Já osobně tento projev smířlivé dohody vítám. Nikdo a ani ten největší pesimista netušil, že vystoupení Jihlavy ze SVAKu bude mít tak bolestný průběh. Vstup do SVAKu byl dobrovolný a snadný. Přesně tak mělo probíhat i vystoupení. Bohužel,“ uvedl předseda lidovců Petr Piáček (KDU-ČSL).

Vyjádření politiků postupně aktualizujeme, vyjádření přislíbil i SVAK Jihlavsko.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů