Politici vymýšlí tunel u městského nádraží v Jihlavě

fbBěhem několika let má v centru krajského města Vysočiny vzniknout moderní dopravní terminál vlakové a autobusové dopravy v lokalitě u dnešního vlakového nádraží Jihlava-město. Dopravní odborníci místních politických stran vymýšlejí co nejlepší napojení dopravního terminálu na současnou infrastrukturu města.

Tunel pod silem

Myšlenka silničního propojení dopravního terminálu s ulicí Havlíčkova má zjednodušené označení „tunel pod silem“.  Stručný název pojmenovává výstižně celou myšlenku: podzemním tunelem by se řidiči motorových aut pohodlně dostávali z Havlíčkovy ulice pod silem u železničního mostu k budoucímu dopravnímu terminálu.

„Je to určitě část vnitřního okruhu města, která by se někdy mohla dělat,“ připustil radní David Beke (ODS).

„Kdyz jsem naposledy mluvil o tom, že dopravní terminál je nedomyšlený zmetek a že je potřeba plánovanou komunikaci před nádražím zahloubit a hlavně napojit terminál do Havlíčkovy ulice, jinak nemá smysl, řada lidí kroutila hlavou. A na dopravní komisi s tím přišel náměstek Vymazal,“ prohlásil dopravní expert opozice Dalibor Pituch (ANO).

„Dopravní terminál a jeho finální podoba včetně úprav komunikací v nejbližším okolí je rozhodně zajímavý projekt. Mluví se o zlepšení komfortu pro cestující. Ovšem vůbec neřeší, jak moc to změní MHD a celkovou dopravu. Pokud to bude jen nový průjezdný bod na trase, je zbytečný. Pokud však nahradí hlavní dopravní uzel v současné chvíli a tím je náměstí, musíme vědět, co s náměstím bude. V současné chvíli přestupuje na nám 15. Tisíc lidí,“ prohlásil dopravní expert KDU-ČSL Petr Piáček.

Názor náměstka Vymazala zjišťujeme.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů