Pomluva? Žďárská radnice odmítla otisknout kritiku opozice na ODS

Prohraný soudní spor s podřízenou učitelkou a následná soudní exekuce jsou ve Žďáru nad Sázavou mimořádně citlivým politickým tématem.

Názor opozičního zastupitele Jana Havlíka (Změna 2018) totiž místní radnice odmítla otisknout s tím, že by městský zpravodaj otištěním naplnil podstatu § 184 Pomluvy Trestního zákoníku č. 40/2009 Sb.

Redakční rada se rozhodla otištění pozdržet do doby, dokud nebude podroben právní analýze, zda by otištěním textu opravdu došlo/nedošlo k naplnění zmíněného § 184.

Úplný text neotištěného příspěvku zastupitele Jana Havlíka (Změna 2018):

Ředitel školy a radní města v jedné osobě PaedDr. Ptáček (ODS) mne v listopadovém Zpravodaji požádal, aby přestaly dezinformace a zkreslené informace místo toho, aby věc sám vysvětlil a uvedl
na pravou míru. Jeho manažerské pochybení při ukončení pracovního poměru stálo město více než 4 milióny korun a to ještě nejsme u konce. I nadále totiž probíhají soudní a exekuční řízení, které mohou znamenat další statisíce výdajů.

Výsledkem manažerské práce pana ředitele Ptáčka tak je 4 milionová škoda, zadlužená škola v exekuci a nespokojení rodiče žáků. Vše má jednu společnou příčinu – neschopnost a neochotu komunikovat. Začalo to ignorováním a podceněním oznámení bývalé učitelky na jeho porušení zákoníku práce, pokračuje to špatnou komunikací s rodiči a vrcholí to lhaním na jednání zastupitelstva a arogantním odmítáním poskytovat informace zastupitelům.


Kterýkoliv jiný ředitel nebo vedoucí by při těchto výsledcích byl již dávno odvolán, ale pan ředitel Ptáček je radním za koaliční ODS a tak si to může dovolit. Má totiž politické krytí.

Pro srovnání – ničím nedoložená údajná manažerská neschopnost byla podle Ptáčkova stranického kolegy zastupitele MUDr. Mokříše důvodem pro zrušení organizační složky Regionální muzeum a konec jeho ředitele. Je
tak vlastně štěstí, že koalice ŽŽM, KDU-ČSL, ANO a ODS nemá na všechny stejný metr, protože jinak by měl Žďár o jednu školu měně, případně by hledal jiného ředitele.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů