Poslední bitva zastupitele Veličky (ODS)

Bývalý radní Velkého Meziříčí Petr Velička se chystá na poslední politickou bitvu: místní sněm ODS. Sněm ODS bude sestavovat kandidátku pro místní volby, ambicí Petra Veličky je být lídrem a kandidátem ODS na pozici starosty. Velička dosud neuhradil členský příspěvek na letošní rok, termín pro úhradu je do konce března.

Pokud Velička na místním sněmu neuspěje, je možný i jeho odchod z řad členů ODS a jeho kandidatura do zastupitelstva například za nezávislé kandidáty kolem zastupitelky Ivany Bíbrové.

Může jít o obrázek one or more people , people standing , venkovnímu a text that says 'SPOLU dáme Česko dohromady KDU-CSL ODS SPOLU dáme Česko dohromady KDU-CSL ODS TOP 09'

Loni v prosinci náhle Velička rezignoval na post radního za ODS, mandát zastupitele města si ponechal. Občanská demokratická stana nahradila Veličku v křesle radního města zastupitelem Petrem Judou.

Politický život ODS ve Velkém Meziříčí velmi ovlivnilo náhlé úmrtí Jiřího Michlíčka, který se mohl stát kandidátem strany na post příštího starosty. Současný starosta Velkého Meziříčí Alexandros Kaminaras hledá vhodného partnera z členů ODS pro úzkou politickou spolupráci.

Vedle Petra Veličky by se lídryní místní ODS mohla stát úřednice zdejší radnice a místopředsedkyně strany Zdena Peterková. Ovšem o politické spolupráci starosty Kaminarase s úřednicí Zdenou Peterkovou se v politických kruzích vůbec nemluví na rozdíl od intenzivní spolupráce starosty Kaminarase se zesnulým Jiřím Michlíčkem. Michlíček byl dokonce placeným kameramanem videoprojevů starosty Kaminarase.

Ani vztahy starosty Kaminarase s předsedou místní ODS Tomášem Hrabálkem nejsou úplně ideální. Předseda Hrabálek má silné výhrady ke grantové politice místní radnice v oblasti kultury, kdy grantové programy radnice fungují i na kulturních akcích, kde se vybírá komerční vstupné.

V podzimních volbách předsedy místní buňky ODS Tomáš Hrabálek drtivě porazil dosavadního předsedu Petra Veličku. O dva měsíce později Velička rezignoval na post radního města.

Právě pád z křesla předsedy místní rady ODS a vzápětí rezignace na post radního města naznačují blížící se poslední politickou bitvu Petra Veličky. Pokud neuspěje při obsazování čelních pozic ODS pro místní volby, pak nejspíše neuhradí členské příspěvky a přestane být členem ODS. Pak by se Veličkovi otvírala možnost spolupráce s nezávislými kandidáty kolem Ivany Bíbrové.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů