Předseda hnutí ANO Kott: Krajskou kandidátku jsme sestavovali jako tým

 Pětačtyřicetiletý předseda hnutí ANO na Vysočině Josef Kott poskytl Občasníku rozhovor před začátkem předvolební kampaně hnutí ANO na Vysočině.

Jak se mohou promítnout na krajské úrovni vzájemné antipatie pana Babiše a Kalouska?

Abych byl úplně upřímný, jsou věci, které se řeší až po volbách. Krajská politika je o potřebách Kraje Vysočina.

Vaše osobní politické sympatie směřují spíše doleva k ČSSD nebo napravo k ODS?

Skutečně nechci předjímat volební výsledek. Myslím, že už nebude na Vysočině pokračovat politický model samostatné vlády ČSSD. Předvolební průzkumy vypadají na koaliční vládnutí dvou až tří subjektů.

Je pro vás myslitelné doplnit současný model vlády na Vysočině (ČSSD s podporou komunistů)?

Nemyslím si, že by to byla aktuální varianta. Přednost má model spolupráce s demokratickými stranami na Vysočině, které dostanou od voličů mandát k řízení kraje Vysočina.

Už se rozběhla příprava krajského volebního programu v odborných skupinách hnutí ANO na Vysočině. Kdy budete moci představit první výsledky práce odborných skupin?

Je to ve dvou rovinách: celostátní témata a témata specifická pro Vysočinu. Dovolím si říci, že práce je téměř hotova.

Dá se říci, která specifická témata představíte?

Určitě půjde o témata spojená s ochranou životního prostředí a podpora zemědělství. I témata spojená s dopravní obslužností a zajištění pracovních míst. Dlouhodobě pracuji a tom, abychom se pohnuli dopředu s vysokorychlostní železniční tratí přes Vysočinu.

Jaký je na jaře 2016 zájem o členství ANO na Vysočině?

Doba zvýšeného zájmu o členství v hnutí ANO slábne. Dnes pracujeme na rozvoji sympatizantské sítě, aby se do hnutí ANO dostávali skutečně pouze lidé, kteří mají o hnutí ANO zájem.

Hnutí ANO se dostává na špici volebního pelotonu. Za jaký volební úspěch budete chválit?

Řeknu to trochu ze široka: do hnutí ANO přicházejí lidé nespokojení s politickou situací a většinou bez politických zkušeností. Na všech stupních řízení hnutí ANO se učíme dělat politiku. Na Vysočině jsou politické strany jako KSČM nebo ČSSD a KDU-ČSL poměrně silně ukotveni. Proto přeskupení politických sil na Vysočině bude náročný úkol. Za osm a více mandátů bych byl velice spokojený.

Když řeknu „Čapí hnízdo“ jaké se vám vybaví myšlenky?

Tak především je potřeba říci, že audity byly prováděny pravidelně za minulých vlád ODS i ČSSD. Je to takové podivné, není to úplně korektní záležitost. Někdo za tím hledá něco úplně jiného.

Koukáte na zprávy v televizi o Čapím hnízdě?

Dneska věc Čapího hnízda je věc přehnaně zmedializovaná a možná opomíjíme skutečné problémy společnosti. Věřím, že pan Babiš vysvětlí situaci koaličním partnerům a ti se nedají vlákat do hrátek TOP09 a
ODS.

Vy jste byl manažerem ZZN Pelhřimov v době dceřinné společnosti ZZN Agro Pelhřimov, z které se stalo Čapí hnízdo?

Skutečně mělo ZZN Pelhřimov dceřinnou společnost ZZN Agro pro poskytování zemědělských služeb. Ve chvíli, kdy pokytování služeb přešlo pod mateřskou společnost, tak tahle společnost se zabývala zemědělskou prvovýrobou.

Společnost ZZN Agro normálně existovala?

Samozřejmě a vykazavala činnost. Někde jsem četl, že byla účelově založena pro Čapí hnízdo, ale to je nesmysl. Prokazatelně to lze dohledat. Měla výkony a tržby.

Kdo vás překvapil prací a výkony při práci pro hnutí ANO na Vysočině?

Krajskou kandidátku jsme sestavovali jako tým. Preferovat sólisty by asi nebylo na místě. Chci, aby lidé v ANO spolupracovali.

Pro ostatní strany na Vysočině jsou kandidáti ANO velkou neznámou. Je to handicap?

Na politické scéně jsme velmi krátkou dobu, ale kandidátku pro krajské volby jsme sestavovali tak, aby kandidáti byli schopní vést kraj Vysočina.

ČSSD si na Vysočině plánuje ponechat finance, pak školství a sociální služby. Co je prioritou pro Vás?

To je skutečně věcí až povolebního vyjednávání. A představy se buď naplní nebo nenaplní. Až voliči rozhodnou ve volbách, budeme se bavit dál.

Máte představu o náročnosti krajské kampaně? Co to bude obnášet uspět ve volbách?

Bude to týmová práce. Kontaktní kampaň.

Mohou ohrozit útoky oranžových politiků v parlamentu spolupráci na krajské úrovni?

Bude to o volebním výsledku. Nevymezoval bych se proti povolební spolupráci s žádnou demokratickou politickou stranou. Když se podíváme na povolební situaci Slovenska, tak tam vzniká těžko řešitelná
situace.

Která města a regiony Vysočiny považuje ANO za svoje volební bašty a očekává tam dobrý volební výsledek?

Myslím, že jsme se v místní politice hodně naučili. Měli bychom být úspěšní všude. V loňském roce vzniklo pět nových místních organizací hnutí ANO. Tam, kde jsme vyhráli volby (například v Jihlavě) – nevládneme.

Komunistická strana je pro Vás na Vysočině blízkým partnerem pro politickou spolupráci?

S komunistickými poslanci o Vysočině v parlamentu komunikuji, ale nemyslím, že by to byl blízký partner.

 

 

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů