Předseda SVAKu Fabeš navrhl Lukám nad Jihlavou obnovení členství

AKTUALIZOVÁNO Městys Luka nad Jihlavou ukončil členství ve Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko na konci roku 2014. Pro rok 2016 žádají Luka nad Jihlavou o samostatnou kalkulaci stočného. Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko odmítá městysu vyhovět a naopak jej vyzývá k převzetí vodárenského majetku a podpisu smluv o vypořádání majetku.

SVAK JihlavskoVýpočet samostatné ceny stočného neumožňuje podle názoru vedení SVAKu smlouva s Vodárenskou a.s. Samostatná kalkulace by navíc musela odpovídat i požadavkům Státního fondu životního prostředí (SFŽP) a vyžádala by si značné personální a osobní náklady. SVAK Jihlavsko ani Vodárenská a.s. nechtějí toto riziko nést a argumentují dosavadním přístupem Luk nad Jihlavou k vypořádání vodárenského majetku.

Jak z toho ven?

Předseda SVAKu Roman Fabeš navrhl Lukám nad Jihlavou obnovení členství ve SVAKu.

„Tento postup by byl pro občany Luk nad Jihlavou finančně nejvýhodnější, ale nechci předjímat, zda by Vaší žádosti bylo vyhověno,“ napsal do Luk předseda SVAKu Fabeš (starosta Telče). Případné kroky ke znovuvstoupení Luk nad Jihlavou do SVAKu by se muselo odehrát v co nejkratším termínu a samozřejmou podmínkou je ukončení soudních sporů.

Starosta Wölfl: pobavilo i rozplakalo
Nabídka návratu Luk nad Jihlavou starostu Viktora Wölfla pobavila i rozplakala zároveň. „Považuji to za černý humor. U soudu o nájemné s Jihlavou nebyl žádný zástupce SVAKu, jen právník. Máme stejný nárok na
ušlé nájemné jako Jihlava,“ prohlásil starosta Wölfl.

Jihlava: nám nic nepřišlo

Statutární město Jihlava má za sebou první stání ve sporu o ušlé nájemné. „Nám nic nepřišlo,“ komentoval louckou nabídku jihlavský náměstek primátora Jaromír Kalina.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů