„Přijďte bruslit na pelhřimovský zimák! Je to zadarmo!“

Informace o možnosti bezplatného bruslení na pelhřimovském zimním stadionu letí od úst k ústům Pelhřimovem i okolními vesnicemi: „Přijďte bruslit na pelhřimovský zimák! Je to zadarmo!“. Obrovská náborová akce má získat příznivce místnímu hokejovému kroužku HC Pumy, který vede příbuzný lidoveckého místostarosty.

fb

Převrat v místním hokejovém oddílu se na konci zimy naprosto nepovedl. Do vedení hokejového oddílu měl kandidovat i lidovecký místostarosta spolu se dvěma kritiky stylu dosavadního vedení hokejového oddílu. Převrat se naprosto nepovedl, hokejový oddíl stál za svým vedením.

Dosavadní ústní kritika se proměnila v trestní oznámení. Podala ho v únoru pelhřimovská radnice, která kritiky vydatně podporuje. Na počátku léta kritici zakládají vlastní subjekt – HC Pumy. Od radnice dostaly HC Pumy na stálo přidělenou hokejovou kabinu, kterou musel vyklidit hokejový oddíl.

HC Pumy začínají propagovat své hodiny na ledním stadionu ve stylu „přijďte bruslit, je to zadarmo!“. Od vedení města má přidělenou tu nejlepší mládežnickou kabinu. Na ledě bruslí tolik dětí, že by je šlo na prstech obou rukou spočítat. Na radnici je ale nahlášeno přes pět desítek dětí. I tým dospělých u kterého není jasné, kdo ho má tvořit.

Sólo šatna pro jednoho hokejistu z hokejového kroužku

Hokejový kroužek HC Pumy viditelně netrpí starostí o svůj rozpočet. Všechno má zdarma. O sportování v Pelhřimově je nebývalý zájem i v okolních městech. A tak se na pelhřimovském ledě prohánějí i děti z Jihlavy a Jindřichova Hradce.

Sportovní prostředí pelhřimovského hokeje místní radnice likviduje svým protekčním přístupem k hokejovému kroužku. Hokejový kroužek i bez registrace ke sportovním soutěžím dostává od radnice stejné podmínky jako sportovní oddíl.fb

Mládež sportovního oddílu se mačká spolu s druholigovým A-týmem v jedné kabině. Na kritickou situaci vzniklou politickou protekcí se sportovci dívají se smutkem v očích.

Ruku v ruce s politickou protekcí jde i politická snaha radnice zlikvidovat sportovní oddíl nepřijatelnými podmínkami pro lední hokej jako sport. Návštěvní řád zakazoval divákům hokejových utkání hlasité fandění. Hokejová utkání druholigového klubu patřila v loňské sezóně k nejnavštěvovanějším sportovním akcím ve městě.

Sportovní koncepce nového vedení pelhřimovské radnice prakticky znamená zánik druholigového hokeje. Ještě na počátku léta pelhřimovští politici deklarovali vůli k podpoře druholigového hokeje. Svými politickými rozhodnutími ale pelhřimovští radní hokej jako výkonnostní sport v podstatě likvidují.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů