Primáře Procházky se zastává petice. Podepsali i senátor Vystrčil a zastupitel Benc

AKTUALIZOVÁNO Stopadesát podpisů za sedm dnů získala na internetu „Petice za konsolidaci personálních vztahů v jihlavské nemocnici“. Podepsaní občané žádají vedení jihlavské nemocnice o vytvoření podmínek pro návrat primáře Mudr. Jana Procházky.

„Vynucený odchod kvalifikovaného lékaře škodí pověsti jihlavské nemocnice a zájmům jejích pacientů. Označení lékaře se třemi atestacemi, renomovaného operatéra a dlouholetého vedoucího pracovníka lékařských týmu jako nepotřebného pro Nemocnici Jihlava, považujeme za hrubou chybu, jejíž nápravou je pouze změna stanoviska vedení nemocnice. Přínos MUDr. Jana Procházky pro odbornou lékařskou péči i vedení a výchovy mladších lékařů je nesporný., “ stojí v petici.

Text petice už podepsal například senátor Miloš Vystrčil nebo krajský zastupitel Ota Benc. Podpisy přibývají každým dnem. I s osobními vzkazy:

„Pan MUDr. Procházka mi zachránil život. Prasklo mi slepé střevo a měla jsem zánět pobřišnice,“ napsala podnikatelka Eva Krpálková.

„Při současné personální situaci ve všech českých nemocnicích je tento krok, krom osobních řevnivostí, nepochopitelný,“ vzkázal lékař Jan Mokříš.

Petice požaduje po vedení nemocnice zrušit „nemravné a nedůstojné informační embargo, které zaměstnancům nemocnice přísně zakazuje se k uvedeným záležitostem svobodně vyjadřovat. Stejně jako sankce, které jsou s tímto příkazem spjaty“.

„To informační embargo jsem témeř doslova opsal z řízeného dokumentu kolegy Madara (býv. ředitel), jemuž dělal kolega Procházka náměstka. Vymysleli to kluci fakt dobře,“ poznamenal ředitel Velev na sociální síti.

2 komentářů
  1. Marie Nováková
  2. Ladislav Horký

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů