Případ Šmarda: z odpůrce vstupu ČSSD do vlády bude ministr?

Starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda ztvárňuje v politickém cirkusu krajské politiky Vysočiny roli „venkovského strejce“. A politika s ním není nuda.

O možnosti ministrování Michala Šmardy ve vládě Andreje Babiše se po Vysočině nemluvilo skoro vůbec. Ani vrabci na střeše stranických sekretariátů ČSSD si nic neštěbetali. Michal Šmarda byl jedním z odpůrců vstupu ČSSD do vlády. Teď bude ministrem kultury z vůle předsedy strany Hamáčka a předsedy vlády Babiše.

Michal Šmarda (ČSSD)

Žádné stranické požehnání vysočinské ČSSD pro Šmardovo ministrování se nechystá, když se chystal Michal Šmarda do celostátního vedení strany dostal požehnání od spolustraníků na krajské konferenci. Časy se mění. O záměru strany udělat z Michala Šmardy ministra se ČSSD Vysočina dozví až z televizních zpráv.

Krajské vedení ČSSSD Vysočina tak pomalu zjišťuje, že je Lidový dům k vládnutí vlastně nepotřebuje. Stranický kandidát Šmarda nepotřebuje podporu své krajské organizace k usednutí do křesla ministra kultury.

Stranické mechanismy vládnutí ČSSD nutí stále více regiony přemýšlet o „upozadění stranické značky“ pro příští krajské volby. V krajských volbách 2020 půjde straně o všechno, především o vliv na krajskou politiku.

Upozadění značky ČSSD v krajských volbách tak může být reakcí regionů na vládnutí Lidového domu s Andrejem Babišem „za každou cenu“. I za cenu nasazení odpůrců vstupu do vlády jako je vysočinský starosta Michal Šmarda.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů