Prodá SVAK nepoužívanou vodárnu Polné a Dobronínu? Nereálné, zní ze SVAKu

Město Polná začalo zkoumat možnosti, jak získat do své správy odstavenou vodárnu v Polné. Vodárna slouží pouze Polné a sousední obci Dobronín (poměr dodávky 74% a 26%). Od 1.10.2013 je vodárna odstavena do stavu provozní zálohy a je využívána výhradně pro potřeby dodávek vody do Polné a Dobronína. V současnosti skupinový vodovod Polná-Dobronín zabezpečuje dodávku pitné vody zhruba pro šest tisíc obyvatel.

Hodnota vodárny je přes osmnáct milionů korun a Vodárenská akciová společnost na vodárně zabezpečuje v obvyklém standardu veškeré provozní záležitosti včetně nezbytné provozní péče. Náklady na udržování polenské vodárny kalkuluje smluvní provozovatel do ceny vody na Jihlavsku.

S odprodejem polenské vodárny do rukou Polné a Dobronína by musela souhlasit valná hromada Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko.

„Možnost získání souhlasu valné hromady jeví se jako velmi nereálná,“ napsal do Polné tajemník SVAKu Miloslav Šmíd.

Vedení SVAKu spekuluje o důvodech, které vedly polenské politiky k úvahám o možnostech odkupu vodárny v Polné.

„Vzhledem k současnému kvalifikovanému a bezproblémovému způsobu zajištění dodávek vody pro spotřebitele města Polná je tato žádost zcela nepochopitelná a zbytečná,“ uvažoval v dopise do Polné tajemník SVAKu Šmíd.

Chystá Polná strategické rozhodnutí?

Snaha Polné zkoumat možnosti odkoupení společné vodárny naznačuje aktivitu polenských politiků na přípravě strategického rozhodnutí v oblasti zásobování pitnou vodou. Vodárenská akciová zablokovala aktivity Polné ve snaze o hledání míst pro vodárenské vrty, které by Polnou zbavily závislosti na dodávkách vody z vodárny Hosov. Vodárna Hosov stojí na pozemcích Jihlavy, která odešla před několika lety ze SVAKu. O vlastnictví Hosova se mezi Jihlavou a SVAKem povede urputná právní bitva s nejistým výsledkem. Dodávku pitné vody z Hosova si mezi sebou bude předávat SVAK a Jihlava, každý z vlastníků si k ceně vody připočte svou obchodní marži. Výše obchodní marže je těžko odhadnutelná.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů