Radnice vyřadila dotační žádost žďárských hokejistů

Černá budoucnost žďárského hokeje se jeví jako opravdu černá. Žádost žďárských hokejistů o každoroční dotaci na hokej dospělých byla vyřazena z procesu rozdělování dotací.

Hokejisté žádali radnici o dotaci osmi set tisíc korun na „hokejové eseróčko“, ačkoliv mají založen i vlastní neziskový subjekt. Právě před tímto osudovým krokem byli hokejoví činovníci místního oddílu předem varováni. A přesto ho udělali.

Žádost hokejového oddílu Plameny Žďár nad Sázavou o dotaci na hokej dospělých pro příští sezónu tak neprošla skrz úřední kontrolu formálních náležitostí do procesu rozhodování.

Jeden chybně vyplněný řádek v dotační žádosti tak působí velké starosti jak místním hokejistům, tak místním politikům. Procesu úřední kontroly správnosti všech náležitostí musí vyhovět všechny žádosti než o nich budou rozhodovat radní města na doporučení sportovní komise a celý proces pak schválí zastupitelé města.

Dotační peníze vyčleněné pro hokejisty mohou dostat ostatní sporty ve městě, což je pro hokejisty v podstatě likvidační. Jedna administrativní chyba může zlikvidovat budoucnost žďárského hokeje, ačkoliv dostali hokejisté speciální varování.

Může ale nastat i varianta shovívavého přístupu úředníků a politiků ke žďárskému hokeji v podobě možnosti podat mimořádnou žádost o hokejovou dotaci. Ovšem chuť úředníků i představitelů místní radnice čekat na správně vyplněnou žádost o dotaci na činnost viditelně klesá.

Hokejoví činovníci Žďáru nad Sázavou teď musí přesvědčit zastupitele města, že si zaslouží mimořádnou šanci na mimořádnou dotaci pro pokrytí části rozpočtu klubu na příští sezónu. Jinak Žďár zmizí z hokejové mapy České republiky.

Vyjádření města Žďáru nad Sázavou:
Původní dotační podmínky platily do roku 2019, ovšem pro dotace vypisované v roce 2020 byl okruh způsobilých žadatelů upraven a specifikován v tomto znění: „právnické osoby založené k nepodnikatelským účelům, tj. zejména spolky, ústavy a nadace ve smyslu zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník.“ Management hokejového klubu byl na tuto skutečnost upozorňován zástupci vedení města a bylo mu doporučeno, aby žďárští hokejisté požádali o dotaci na činnost týmu dospělých pod hlavičkou Sportovního klubu ledního hokeje Žďár nad Sázavou,  z.s.  Mezi vyhlášením tohoto dotačního programu zastupitelstvem města a termínem pro podání žádosti bylo více než dva měsíce. Každý žadatel může během tohoto období žádost přinést ke konzultaci,“ uvedl Matěj Papáček tiskový mluvčí.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů