Rantířovské odvolání: správní orgán nerespektuje územní plán!

areál M-KovoÚřední bitva obce Rantířov proti úmyslu místního podnikatele rozšířit své podnikání o provoz galvanovny pokračuje odvoláním obce proti souhlasu vodoprávního úřadu.

Podle obce Rantířov nerozhodl správní orgán v souladu s územním plánem obce, nevnímal všechny důsledky při stavbě předmětné nádrže a navrhuje zrušení rozhodnutí nadřízeným orgánem.

„Vodoprávní úřad nesmí mít při svém posuzování tak říkajíc „klapky na očích“ a omezovat svou pozornost pouze na vybrané problémy, ale měl by si uvědomovat nebezpečné důsledky, jež může mít provoz předmětné nádrže v celé své komplexnosti a vyvarovat se takzvané „salámové metodě“, radí správnímu orgánu rantířovští.

Obec Rantířov svou nečinností promeškala příležitost vznášet námitky v průběhu řízení „malá EIA“ se kterými by se musel soukromý podnikatel vypořádat. Nyní obec úporně bojuje proti souhlasu úřadu s provozem galvanovny v místní průmyslové zóně Rantířova. Celé řízení se neúměrně časově natahuje.

Obec snaží ze všech sil dohnat zpoždění a ztrátu vyjednávacího prostoru při povolovacích řízeních rantířovské galvanovny.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů