Rebelie úředníků prosadila Stuchlíka do čela Útvaru městského architekta

Budoucnost vedoucího Útvaru městského architekta jihlavského Magistrátu Aleše Stuchlíka je citlivým politickým tématem. Ukazuje někdejší slabost vedení města při obsazování vedoucí úřednické pozice.

Může jít o obrázek 1 osobě a brýlím

„Pro architekturu, ale i pro mnohé další oblasti našeho života, je důležité pochopit význam krásy a estetiky vnějšího prostředí pro rozvoj společnosti. Naše ideály se přitom až tolik nemění, mění se však naše schopnost a naše poznání, jak tyto ideály uvést do praxe,“ to byla vize, kterou měl naplnit vedoucí Útvaru městského architekta.

Jenže při výběru úředníka neměli politici až tak volnou ruku. Naopak byli pod silným tlakem úředníků z útvaru městského architekta, kteří hrozili výpověďmi, „pokud nebude vedoucím Stuchlík“.

Aleš Stuchlík se skutečně stal vedoucím Útvaru městského architekta, o nátlaku zaměstnanců na vedení města ve výběrovém řízení se dodnes taktně mlčí.

Stuchlíkova manželka jde do místních voleb jako kandidátka Pirátů. Za Piráty kandiduje i bývalá zaměstnankyně Útvaru městského architekta Tereza Kafková.

Stále silnějším tématem jihlavské politiky je „odpolitizování“ Útvaru městského architekta a omezení vlivu Pirátů na fungování tohoto důležitého útvaru Magistrátu. Proto se stále častěji zvažuje varianta „postavit“ Útvar městského architekta znovu a současného vedoucího Stuchlíka přeřadit na jinou úřední pozici v rámci jihlavského Magistrátu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů