Ředitel vysočinských cestářů Míka: V Číně chceme prodávat dobré nápady!

Už v dubnu zamíří vysočinská delegace do Číny. Součástí delegace bude i šéf vysočinských cestářů Jan Míka. „Jedu se do Číny bavit o používání studených asfaltových směsí při údržbě silnic,“ prozradil ředitel Míka. Ve spolupráci s firmou PARAMO Pardubice vyvinuli vysočinští cestáři zvláštní směs asfaltu ředěného benzínem, kterou používají na opravy kanálových vpustí.

S čínským protějškem se bude ředitel Míka bavit o asfaltových směsích. Vysočinští cestáři vyrábí týdně kolem dvaceti až pětadvacet tun asfaltu pro cizinu. Technologii mají Vysočinští cestáři chráněnou patentem. Vyzkoumáno a vyvinuto za rok.

„Nechci český asfalt přímo exportovat do Číny, ale diskutovat o použití technologií a zkušenostech“ naznačil Míka.

Důležitou roli hraje i použité kamenivo. Na Vysočině je šest kamenolomů ze kterých mohou brát kamenivo do studené balené směsi. „Vysloveně vhodné je kamenivo z jednoho konkrétního lomu, ale neprozradím z kterého,“ dodal ředitel Míka.

asfaltVysočinští cestáři se jedou do Číny pochlubit úspěchy malé organizace z Vysočiny. Cestáři našli způsob jak seškrábnout asfalt ze silnice, zrecyklovat ho a znovu položit na silnici jako výsprávku asfaltu.

„Máme se čím chlubit ve světě i o čem diskutovat s partnery, chtěli bychom prodávat dobré nápady z Vysočiny, “ řekl Míka.

life

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů