Reklama HC Pumy se živí sportovními akcemi konkurenčního klubu

fbExkluzivita reklamy domácího týmu na vlastních sportovních utkáních patří mezi nepsaná sportovní pravidla. Na mantinelu může být při utkáních domácího týmu pouze reklama smluvního partnera klubu. V Pelhřimově ale nepsaná hokejová pravidla neplatí, pelhřimovská radnice prosazuje princip „všem stejně“. I ve sportovní reklamě.

Při druholigových utkáních domácího týmu Ledních medvědů vidí diváci reklamu firmy, která je partnerem konkurenčního klubu HC Pumy. Hokejový klub HC Pumy se nijak nepodílí na nákladech spojených s druholigovou soutěží, těší se ale určité formě politické protekce Rady města Pelhřimova. Rada města Pelhřimova rozhoduje o podmínkách využití hokejového stadionu a má konečné slovo v otázce umístění reklam.

Hokejový klub HC Pumy uzavřel smlouvu o nájmu reklamního místa na zimním stadionu s Technickými službami města Pelhřimova dne 25.1.2016 s platností na jeden rok v souladu s pravidly a předpisy města Pelhřimov.

Vyjma tréninků ale HC Pumy nekonají na pelhřimovském stadionu žádné sportovní aktivity při kterých by mohli ukazovat veřejnosti reklamu svých partnerů.

Politické strany zastoupené v Radě města (ČSSD, ODS, KDU-ČSL, ANO) tak svým přístupem ovlivňují budoucnost  hokeje jako výkonnostního sportu ve městě. Politická protekce radních města zajišťuje reklamu HC Pumy i při akcích konkurenčního klubu HC Lední medvědi, především při soutěžních utkáních druhé ligy . Hokej je svými diváckými návštěvami nejsledovanějším sportem ve městě.

Přístup radních města k umístění konkurenčních reklam na mantinelech zimního stadionu značně zkomplikuje vyjednávání HC Lední medvědi se sponzory na příští sezónu. Tichá politická likvidace hokeje v Pelhřimově stále pokračuje.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů