Rezidentní parkování nemůže garantovat parkovaní před konkrétním domem nebo v ulici Jihlavy, vysvětluje tvůrce systému Pituch

Statutární město Jihlava plánuje další rozšíření systému rezidentního parkování „modré zóny“ do dalších částí krajské metropole Vysočiny.

„Rezidentní parkování nemůže obyvatelům Jihlavy garantovat parkování před vchodem domu nebo v ulici, kde bydlí. V některých ulicích dokonce žádná parkoviště nejsou, v některých jiných – jako třeba v Husově ulici v centru města – jich není dost pro všechny. Proto je součástí systému parkování “princip květinky”, kdy rezidenti mohou zaparkovat nejen ve své oblasti, ale i ve všech sousedních. Počet stání a vydaných oprávnění monitorujeme, oprávnění je méně než vyznačených stání. Na každého rezidenta se tak dostane, zcela jistě v docházkové vzdálenosti jeho bydliště,“ ujišťuje tvůrce modrých zón Dalibor Pituch.

Současně plánuje město Jihlava i velký dopravní úklid s revizí dopravního značení. „Vymístění dlouhodobě odstavených vozidel, karavanů, apod. A uvolnění kapacit pro ty, kteří to skutečně potřebují. Srovnávat ulice v centru města například se sídlištěm U Hřbitova nejde. V sídlišti U Hřbitova jsou možnosti jak alespoň nějaké kapacity parkování dále navýšit, ve středověkém centru města to opravdu nejde,“ doplnil radní David Beke.

Systém parkování „modré zóny“ se letos rozšíří do nových oblastí v širším centru Jihlavy:
– 51 Fibichova – také na sídlišti Zahradní a až ke Koželužskému potoku,
– 53 Ke Skalce – také na sídlišti Telečská,
– 54 U Hřbitova,
– 55 Zborovská – včetně částí ulic Erbenovy, Leoše Janáčka a Vrchlického.
Na podzim je pak výhled dalšího rozšiřování do oblastí kolem nemocnice.
Systém parkování přinese i do nových oblastí své výhody místním i návštěvníkům. Všichni řidiči snadněji najdou na ulici volné místo díky pravidlům parkování. V ulicích budou všechna možná stání vyznačena modrými vodorovnými čarami, legální kapacita parkování se tak zvýší a parkující auta nebudou překážet ostatním. Dopravní značení projde komplexní změnou a zpřehlední se. V ulicích se objeví opatření pro chodce a cyklisty.

„V případě, že tyto změny provedeme, můžeme garantovat, že šance k zaparkování se výrazně zvýší. Není to možné garantovat 100%, ale se zkušeností z již realizovaných oblastí víme, že rezidenti jsou spokojeni,“ dodal radní Beke.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů