Rhea holding upozornil Jemnici na možnou nepřípustnost místního referenda

Zastupitelé města Jemnice už obdrželi interní vyjádření koncernu Rhea holding ke konání místního referenda. „Z textu otázek navržených k rozhodnutí v místnímu referendu je velice důvodné pochybovat o přípustnosti konání místního referenda ve smyslu ustanovení § 6 a
§ 7 Zákona o místním referendu,“ stojí v přípisu rozeslaném zastupitelům města Jemnice.

První tři otázky v místním referendu mají podle názoru Rhea holding znemožnit další podnikání v Jemnici. „Navíc jejich formulace se týká věcí, které patří do přenesené působnosti města, o nichž nelze v místním referendu rozhodovat,“ stojí dále v přípisu.

Čtvrtá otázka je podle názoru Rhea holding nepřípustná, protože se podle dikce Zákona o místním referendu a ustálené judikatuře podle které nelze konat referendum v případech, kdy se o položené otázce jedná ve zvláštních řízeních.

Rhea holding zemědělce Josefa Koláře počítá s tím, že finanční náklady na navrhované změny územího plánu půjdou k jejich tíži. Zastupitelstvo Jemnice už má k dispozici informaci o tom, že není nutno schvalovat změnu územního plánu č. 5 o potravinářském areálu. Zbývá k projednání změna územního plánu č. 4 na výstavbu zemědělských farem v lokalitě „Bažantnice“.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů