Rozchod! Lidovci odešli z pivovaru Ježek, nově strana sídlí na Stříbrných terasách

logo KDU-ČSL VysočinaDlouholeté pouto křesťanských demokratů s pivovarem Ježek se přerušilo. Od dubna strana nově sídlí v areálu Stříbrných teras v Jihlavě. Za odchodem lidovců z pivovaru Ježek jsou zřejmě aktivity spojené se vstupem čínského investora do skupiny Lobkowicz, která vlastní jihlavský pivovar. KDU-ČSL se odstěhovala z areálu jihlavského pivovaru Ježek do areálu Stříbrných teras na Havlíčkově ulici.

„Nemyslím si, že je to nutné komentovat, nemusím komentovat každou provozní záležitost,“ uvedl lidovecký kandidát na senátora Michal Stehlík.

Odchodem stranické kanceláře z pivovaru Ježek tak zřejmě končí úspěšné období soužití pivovaru Ježek a křesťanských demokratů. Emeritní sládek pivovaru Ježek Jaromír Kalina zamířil po komunálních volbách na jihlavskou radnici, letos vede křesťanské demokraty do krajských voleb.

Den KDU-ČSL v pivovaru už nebude

Vzhledem k rozchodu pivovarníků a lidovců už nelze v nejbližší době očekávat stranické aktivity jako byl „Den KDU-ČSL v pivovaru Ježek“, kdy se na celodenní setkání do Jihlavy sjeli všichni významní lidovci včetně stranických špiček i ministrů ve vládě. Na parkovišti pivovaru stály autobusy z celé republiky.

Poslanecká kancelář prozatím zůstává

V areálu pivovaru Ježek zatím stále sídlí poslanecká kancelář Mudr. Víta Kaňkovského. „V nejbližčích dnech se stěhování nechystá,“ uvedl poslanecký asistent Josef Herbrych. Pro živor lidovecké strany je sídlo na dvou místech v Jihlavě nepraktické především z organizačních důvodů. Strana potřebuje každodenní styk svého stranického aparátu s poslaneckou kanceláří.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů