Schválí Olešná spolupráci s Krajem Vysočina na opravě silnice do Pelhřimova?

V mnoha obcích a městech Vysočiny je vyzkoušená a ověřená spolupráce Kraje Vysočina a dotyčné obce při opravě krajské silnice. Díky společnému postupu se zároveň s opravou komunikace opraví i chodník. To vše jedním zadávacím řízením Kraje Vysočina ke kterému se dotyčná obec připojí. Zvláštní situace ale vzniká v Olešné na Pelhřimovsku přes kterou prochází hlavní silniční tah z Jihlavy do Pelhřimova.

„Smlouvu o společném postupu s Olešnou jsme schvalovali na konci listopadu,“ uvedl dopravní náměstek hejtmana Vysočiny Libor Joukl. Nečinností obce Olešná je znepokojen i vysočinský hejtman Jiří Běhounek (více zde). Do Olešné Kraj Vysočina zasílá informace, které ale zůstávají ze strany obce bez odpovědi.

Prázdná úřední deska. Zasedne zastupitelstvo?

První pátek v prosinci by o situaci mělo jednat místní zastupitelstvo, podle obyvatel obce Olešná ho na tento termín svolal starosta obce Josef Bláha. Oficiální pozvánka na jednání zastupitelstva nebyla sedm dní před jednání zveřejněna na úřední desce obce, případná usnesení Zastupitelstva obce mohou být zpochybněna.

„Každá obec má povinnost zveřejnit pozvánku na jednání zastupitelstva na své úřední desce minimálně s předstihem 7 dnů (§ 93 odst. 1 zákona 128/2000 Sb. o obcích), a to rovněž elektronickým způsobem (§ 26 zákona č. 500/2004 Sb. správního řádu). Jestliže by obec Olešná tak neučinila, tak by porušila zákon a v krajním případě mohou být všechna rozhodnutí či usnesení z takového jednání neplatná, pokud by požadavek veřejnosti zasedání nebyl zajištěn jiným dostatečným způsobem. Na elektronické úřední desce obce Olešná jsem nenašel ani jednu pozvánku na jednání zastupitelstva. Mám tedy značné obavy, zdali případně nedochází dlouhodobě k porušování zákona v této věci,“ sdělil Občasníku analytik Nadačního fondu proti korupci Janusz Konieczny.

Soudní spory o platnost nebo neplatnost usnesení Zastupitelstva Olešné mohou ohrozit plány Kraje Vysočina na rekonstrukci silničního průtahu obcí Olešná na hlavním tahu z Jihlavy do Pelhřimova.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů