Slábne zájem o záchranu velkomeziříčské synagogy

Poloprázdný sál kulturního domu ve Velkém Meziříčí při charitativním koncertu na podporu záchrany místní synagogy ukázal slábnoucí zájem vedení města i veřejnosti.

Od sametové revoluce roku 1989 slouží synagoga jako tržnice, lepší využití se nepodařilo najít. Revitalizace veřejného prostoru kolem synagogy úzce souvisí i s využitím celého objektu.

Na synagogu se přijel podívat ministr kultury Lubomír Zaorálek, tehdejší vedení města v čele se starostou Josefem Komínkem podporovalo snahu o řešení otázky využití synagogy.

Jenže od únorového převratu ve vedení města dává najevo nové vedení města se starostou Alexandrosem Kaminarasem nezájem o osud synagogy. Nezájem vedení města se pak promítl i do druhého charitativního koncertu. Sál byl poloprázdný.

Univerzální výmluva „nejsou peníze“ tak brzy dostihne i pokusy o záchranu synagogy. Bez aktivního přístupu vedení města nepůjdou věci rychle kupředu.

Otázka „Co bude dál se synagogou?“ čeká na zodpovězení ze strany vedení města Velké Meziříčí. Zájem vedení města řešit synagogu ovšem rychle chladne. A na chladnoucí přístup radnice reaguje i veřejnost nezájmem o charitativní koncerty.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů